HDP Tatvan İlçe Örgütü Basınla Bir Araya Geldi

Videoyu Aç HDP Tatvan İlçe Örgütü Basınla Bir Araya Geldi
A
a

HDP Bitlis Tatvan İlçe Örgütü, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Tatvan ilçesinde bulunan kafede gerçekleşen toplantıda konuşan HDP Tatvan İlçe Örgütü Eş Başkanı Bedirhan Epözdemir, basın mensuplarına parti çalışmaları ve gündemle ilgili merak edilen konularda bilgi verdi. "Çözüm süreci bizim için çok önemli ve stratejik bir süreçtir" diyen Epözdemir, "Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için buna azami dikkat ediyor ve çaba sarf ediyoruz. Ancak bizim endişemiz bu yöndedir. Bisikletin pedalının çevrilmeye devam etmedir. Bizim tarafımızda olan pedal çevrilmeye devam ediyor. Dilerim ki süreç bir yol kazasına ve sekteye uğramaz. Her neticede süreç başarıyla sonuçlanır. Bizim partimize düşen her şey yapılıyor zaten. Biz bu konuda çok samimiyiz" dedi.

SEÇİMDE BARAJ SORUNUMUZ OLMAYACAK

HDP'nin parti olarak seçime girmesine de değinen Epözdemir, "Biz elbette ki bu konuda çok umutlu ve inançlıyız. Biz inanıyoruz ki bizim baraj sorunumuz da olmayacak. Biz çok rahat bir şekilde barajı aşacağız. Size şimdiden söyleyeyim. Eğer Yunanistan ve İspanya'daki seçimler gibi Türkiye'de HDP bir sürpriz yaparsa hiç şaşmayın. Ama biliyorsunuz ki siyasette 24 saatte çok uzun bir süredir. Bu süre ne getirir ya da ne götürür hiç belli olmaz. Ama şimdiki verilere göre, yapılan kamuoyu araştırmalarına göre HDP'nin bir baraj sorunu yoktur.

BİTLİS'TE ADAYLIK İÇİN ÇOK TALEP VAR

Biz ayriyeten bu mutluluğu da duyuyoruz. Bölgemizde özellikle Bitlis'te partimize çok yoğun bir talep var. Aday adaylığı konusunda 15-20 civarında bir başvuru bekliyoruz. Bu da çok önemlidir. Bu da HDP'nin hem Türkiye hem de Kürdistan için bir umut olduğunun işaretidir. HDP'yi sadece HDP'liler değil her kesim destekleyecektir. HDP artık her kesimin partisi olacaktır" diye konuştu.

İÇ GÜVENLİK PAKETİ 90'LI YILLARIN PROJESİDİR

İç güvenlik paketini de eleştiren HDP Tatvan İlçe Örgütü Eş Başkanı Bedirhan Epözdemir, "İç güvenlik paketi Türkiye’yi 1990’lı yıllara geri götürebilecek tehlikeli bir projedir. Bu nedenle Parlamento'da olan ve siyasi görüşü ne olursa olsun HDP’den MHP’ye kadar herkes bu pakete karşıdır. Çünkü biz Türkiye’nin evrensel hukuk normalarına göre bir hukuk devleti, bir demokratik devlet olması arzusundayız. Ancak bir takım bahanelerle yeni polisiye önlemlerle ne Kürt sorunu çözülebilir ne de demokrasi gelebilir. Bizim de bu konudaki endişemiz bu yöndedir." ifadelerini kullandı.

MEZHER YÜREK: İÇ GÜVENLİK YASASINA KARŞIYIZ

HDP Tatvan İlçe Örgütü Eş Başkan Yardımcısı Mezher Yürek ise şunları söyledi: "Bu yasa şu an ihtiyaç duyulan bir şey değildir. Çünkü yasaya gerekçe olarak Kobani olayları gösterildi. Oysaki Kobani olaylarının çıkma sebeplerinin neler olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Aslında hükümetin ve siyasilerin o dönemde yaptığı bir takım yanlış açıklamalardan kaynaklandı. Böyle bir yasaya ihtiyaç var mı derseniz kesinlikle yok. Polisin şu anda bile yapılan yasal düzenlemelerle eli güçlendirildi. Türkiye’de demokrasi adına yasama, yürütme ve yargı faaliyetleri iç içe girdiği anda sorunlar başlar. Bu nedenle pakete karşıyız.

Softmedya Yazılım Web Reklamı

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.