Fransa'nın Aix-en-Provence şehrinde yaşanan trajik olayda, demans hastası 85 yaşındaki bir kadın, acil servise getirildikten sonra kayboldu ve 2 gün sonra hastanenin bodrumundaki çöp konteynerinde ölü olarak bulundu. Olay, 23 Şubat'ta yaşlı kadının nöbet geçirmesi üzerine kızı Claudine tarafından hastaneye götürülmesiyle başladı.

Claudine, annesinin tedavisi sırasında bir içecek almak için hastaneden ayrıldığında, geri döndüğünde annesinin acil servisteki yerinin değiştirildiğini fark etti. Hemşirelerin, annesini tedavi gördüğü bölüme alamayacaklarını belirtmeleri üzerine eve dönen Claudine, hastaneden gelen telefonla annesinin kaybolduğunu öğrendi. Hastane yönetimi, güvenlik kameralarıyla ilgilenen çalışanın izinde olduğunu ve kameralara erişim şifresinin kendilerinde olmadığını bildirdi.

fransada-skandal-acil-ser-970-2-41.webp

Gazze'de Şehit Sayısı 37 Bin 232'ye Yükseldi Gazze'de Şehit Sayısı 37 Bin 232'ye Yükseldi

Claudine, hastane çevresinde ve sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunarak kayıp annesini aramaya başladı. Ancak güvenlik kameralarına erişim sağlanamayınca, itfaiye görevlisi kuzeni ile birlikte aramalara devam etti. 25 Şubat'ta hastanenin bodrumundaki çöp konteynerinde annesinin cansız bedeni bulundu. Olay sosyal medyada büyük tepki toplarken, Aix-en-Provence Savcılığı soruşturma başlattı. Claudine, annesinin ölümünden hastaneyi sorumlu tutuyor ve güvenlik kameralarına erişim sağlayamamanın sorumluluğunu araştırıyor.

fransada-acil-servise-kaldirilan-yasli-kadin-hastane-copunde-olu-bulundu-1709205119-8869.webp

(AA)

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)