Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin pansiyonunda meydana gelen yangın korku dolu anlara neden oldu. Yeni Mahalle'deki okul pansiyonunun üst katında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, okul personeli ve itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Hakkari'de Tansiyon Yükseliyor: Polis Amiri Yaralandı Hakkari'de Tansiyon Yükseliyor: Polis Amiri Yaralandı

Okul Yangınında Dumandan Etkilenenler Hastaneye Sevk Edildi

Dumandan etkilenen 12 öğrenci ile bir öğretmen, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince hastaneye sevk edildi. Yapılan ilk müdahalenin ardından öğrencilerin ve öğretmenin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Yangın sırasında panik yaşayan öğrenciler, okul personeli tarafından güvenli bir şekilde tahliye edildi.

Olayın ardından itfaiye ekipleri, yangının çıkış sebebini belirlemek için çalışma başlattı. Yangın nedeniyle pansiyonun üst katında hasar oluşurken, okul yönetimi, öğrencilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olduğunu ve gelişmelerden haberdar edildiklerini açıkladı. Okul yönetimi, tedbir amaçlı olarak öğrencilere psikolojik destek sağlanacağını da belirtti.

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)