Kimsesiz Yaşlılara Evde Temizlik Ve Berber Hizmeti

Kategori: Bitlis - Tarih: 11 Ocak 2018 23:13
Kimsesiz Yaşlılara Evde Temizlik Ve Berber Hizmeti

Bitlis Belediyesi, şehir merkezinde bakıma muhtaç kimsesiz yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliğini ve berber ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılıyor.

Bitlis Belediyesi, bakacak kimsesi olmayan yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliklerini gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 65 yaş üstü, günlük hayatta rutin işlerini yapmakta zorlanan yaşlı ve engelli vatandaşların evlerine periyodik olarak gidilerek, evde temizlik hizmeti veriliyor. 
Şehir merkezinde yaşayan vatandaşların evlerinin, camlarından halılarına kadar tüm temizliğini yaparak onların hayatını kolaylaştırıyor. Ayrıca ev temizliğinin yanı sıra vatandaşların kişisel bakım ve temizliğini de gerçekleştiriliyor.

‘Evde Berber Hizmeti’ ile kişisel bakımını yapmakta zorlanan 65 yaş üstü yaşlı ve engelli vatandaşların kişisel bakım ve temizlik ihtiyaçlarını Bitlis Belediyesi karşılıyor. Bitlis Belediyesi saha ekipleri kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarla sohbet ederek onların ihtiyaçlarını belirliyor ve sisteme ekliyor. Tespitler doğrultusunda da belirlenen ihtiyaçlar rutin olarak karşılanıyor.
153 numaralı çağrı merkezine gelen talepler doğrultusunda hizmetlerin devam ettiğini belirten Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu ‘’Büyüklerimizin duasını almak bizleri ziyadesiyle memnun ediyor." dedi.
 

https://www.bitlishaber13.net/haberprint/kimsesiz-yaslilara-evde-temizlik-ve-berber-hizmeti-11042.html