Başkan Tanğlay, öğrencilerle birlikte hayvan barınağını ziyaret etti

Kategori: Bitlis - Tarih: 4 Ekim 2019 17:55
Başkan Tanğlay, öğrencilerle birlikte hayvan barınağını ziyaret etti

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve Bitlis AK Parti İl Başkanı Engin Günceoğlu 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla öğrencilerle birlikte hayvan barınağını ziyaret ettiler.

Miniklerin yoğun ilgi gösterdiği programda Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay çocuklarla birlikte hayvan barınağını gezdi.

Başkan Tanğlay 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada; “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle barınağımız cıvıl cıvıl. Duyarlılığınız özellikle hayvan sevginiz sizi buralara kadar getirdi. Bizde elimizden geldiğince Bitlis Belediyesi olarak yaşadığımız çevrede bizimle birlikte yaşayan hayvanlarımızı barınağımızda tedavi ediyor, onların bakımlarını yapıp yaşama alanları olan doğaya bırakıyoruz. Sevgili çocuklarımız burası tüm hayvanların tel örgüler içerisinde kapalı tutulduğu hapishane gibi bir yer değil. Burası bizimle birlikte yaşayan hayvanlarımızın özellikle köpeklerimizin tedavi yerleri. Başta öğretmenlerimizi size bu hayvan sevgisini aşıladıkları için teşekkür ediyor, siz yetişen yeni nesili de o küçücük hayvan sevgisi dolu yüreklerinizden dolayı kutluyorum. Yüreğinize sağlık.

Veteriner Müdürlüğümüz ve personelimize duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

https://www.bitlishaber13.net/haberprint/baskan-tanglay--ogrencilerle-birlikte-hayvan-barinagini-ziyaret-etti-13068.html