Zihinsel ve bedensel engelli çocukların eğitim göreceği ilçenin Haydar mahallesinde Güroymak Salih Özmen Özel Eğitim Uygulama Okulu, Bitlis Valisi Oktay Çağatay'ın katıldığı törenle açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Bitlis Valisi Oktay Çağatay'ın konuşmasıyla devam etti.

Vali Çağatay, İş insanı Ekrem Özmen'e teşekkür ediyorum. Bitlisli hayırsever vatandaşlarımız çok Özmen ailesinin yaptırmış oldukları bu özel ve güzel yuvada bizleri buluşturdu. Çok teşekkür ediyorum. Özmen ailesine şükranlarımızı sunuyorum dedi.

Vali Çağatay'ın konuşmasından sonra programda türküler söylendi. Engelli bir çocuğunda türküye eşlik ettiği görüldü.

Daha sonra açılışı yapılan okulda incelemelerde bulunan Vali Oktay Çağatay, sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenler bir süre sohbet etti. Program bitiminden sonra Bitlis Valisi Oktay Çağatay ilçeden ayrıldı.

Güroymak Salih Özmen Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun açılış törenine Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ramazan Cankaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Törene, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Barış Ulucanlı, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak ve temsilen Ekrem Özmen'in oğlu Yusuf Özmen katıldı.