Günkırı’da Hürkuş ve Gökbey Müzikal tiyatrosu Günkırı’da Hürkuş ve Gökbey Müzikal tiyatrosu
Kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına katkı sunulması amacıyla Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu'nun eşi ve ADEM'den sorumlu Nagihan Alibeyoğlu tarafından hayata geçirilen proje ile ADEM kurslarına gelen kadınlar bir yandan açılan kurslarda meslek öğrenirken diğer yandan ise düzenli olarak kitap okuyor.

ADEM'de her gün yarım saatini kitap okumaya ayıran kadınlar, bu sayede okuma alışkanlığı kazanmış oluyor. Kitap okuma konusunda birbirleriyle yarışan kadınlar okuma azimleriyle ise adeta göz dolduruyorlar.

Öte yandan, proje kapsamında belirlenen süre içerisinde en çok kitap okuyan kadınlar çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

Kitap okuma etkinliğine ADEM'li kadınların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Nagihan Alibeyoğlu, proje sayesinde kitap okuyan kadınların okuma alışkanlığı kazandığını söyledi.

Okunan kitaplar arasında kadınların ilgisini çekebilecek aile, çocuk gelişimi kitapları ile romanlar ve sosyal konuları içeren kitaplar bulunduğunu dile getiren Nagihan Alibeyoğlu daha öncesinde çok nadir kitap okuyan birçok kadının proje sayesinde çok sayıda kitap okuyarak belli bir sayıya ulaştığını ifade etti.