Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce öğretmenler arasındaki iletişimi artırmak, birlik ve dayanışma duygularını geliştirmek, sporun önemini vurgulamak ve geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerin rehberliğinden yararlanmak amacıyla salon futbolu (futsal),3X3 basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında Türkiye Öğretmenler Kupası turnuvası düzenlendi.

Bu kapsamda Bitlis'te düzenlenen Öğretmenler Kupası turnuvasında Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü basketbol ve voleybol Öğretmen takımları il şampiyonu oldu. Malatya İlinde yapılacak Doğu Anadolu Bölgesi Finallerine katılmaya hak kazandılar.

Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Kupası turnuvasında basketbol ve voleybol takımlarında oynayan Öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak'la birlikte İlçe Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar'ı makamında ziyaret ettiler. Turnuva kapsamında Öğretmen takımı almış oldukları kupayı İlçe Kaymakamı Sancaktutar'a hediye ettiler.

Kaymakam Sancaktutar, Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Öğretmenleri, Öğretmenler Kupası turnuvasında basketbol ve voleybol Bitlis İl birincisi olmalarından dolayı tebrik etti.