Güroymak'ta tüpe yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı imha edildi

Videoyu Aç Güroymak'ta tüpe yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı imha edildi
A
a

Güroymak ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda yola döşenen patlayıcı imha edildi, 6 sığınakta çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kavunlu köyü yoluna bomba yerleştirildiği ihbarı üzerine bölgede arama tarama faaliyeti başlattı.

Yol kenarına tüpe yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı döşendiğini belirleyen ekipler, bombayı bulunduğu yerden çıkardıktan sonra kontrollü şekilde imha etti.

10. Motorlu Komando Tugayı, jandarma ve özel harekat polisleri tarafından Yukarı Kolbaşı, Yayladere, Bölmedere, Kaleli, Kekliktepe ve Kavunlu köyleri kırsalında düzenlenen operasyonda da teröristlerce kullanılan 6 sığınak tespit edildi.

Silah deposu olarak kullanılan sığınakta 4 kalaşnikof, 9 şarjör, değişik silahlara ait çok sayıda mühimmat ve sokak eylemlerinde kullanılmak üzere havai fişekler ele geçirildi.

Tıbbi malzemelerin depolandığı sığınakta çok sayıda sağlık malzemesi, diğer sığınaktaysa aküler, piller, akımölçer, kablolar, 50 kilogram amonyum nitrat, patlayıcı ile güçlendirilmiş 9 tüp, amonyum nitratla doldurulmuş salça ve yağ tenekeleri, yiyecek deposunda da bol miktarda gıda ve yaşam malzemesi bulundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.