Güroymak'ta Okuma ve zeka oyunları atölyesi açıldı

Güroymak Kaymakamlığı tarafından ilçede bulunan bir ilkokulda “Okuma ve zeka oyunları atölyesi” kuruldu.

Videoyu Aç Güroymak'ta Okuma ve zeka oyunları atölyesi açıldı
A
a

Güroymak Kaymakamlığınca Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulunda Okuma ve zeka oyunları atölyesi” oluşturuldu. Güroymak Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, okuma ve zeka oyunları atölyesi oluşturduklarını ifade etti. Bir sınıfın boya ve badana işlerini bitirdikten sonra, sınıfın zeminine tatami zemin döşediklerini belirten Kaymakam Alibeyoğlu," İçerisine masa, sandalye, ağaç kitaplık, minder, zeka oyunlarını aldık. Bu projemizle bu yavrularımızı stresten ve yarış ortamından kurtarıp biraz dinlenme, okuma ve oyun ortamında yetişmelerini sağlayacağız. Okuma ve zeka oyunları atölyesinin amacı öğrencilerimiz eğlenirken zekâlarını geliştirmeleri, zihinlerini açmaları ve yeni bir şeyler öğrenmelerini sağlayacaktır. Çocuklarımıza oyun ortamında eğitimi ve kendi içerisinde tatlı bir rekabet ve yarış ortamında zekâsını, niteliklerini, yeteneklerini geliştirme ortamı sağlayacaktır" dedi.

Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulu temizlik ve hijyen konularında "Beyaz bayrak" aldı.

Kaymakam Alibeyoğlu, "Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında okullarımız denetlendi ve Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulu beyaz bayrak sertifikası ve beyaz bayrağı alarak okullarında astıklarını gördük. "Her sınıfın bir ağacı olsun” projesi kapsamında okul idareci ve öğretmenler tarafından ağaç alınarak okul bahçesine dikilmiştir. Bu başarılardan dolayı okul idareci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarıların devamını diliyorum" dedi.

Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulu Müdiresi Elif Okay ise, "Okulda yaptığımız her çalışma ve projemizde Kaymakamımız Alibeyoğlu'nun desteğinden dolayı başarılar elde ettik. Kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.