Güroymak’ta 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü Yapıldı

Güroymak 15 Temmuz 2017 20:30
Videoyu Aç Güroymak’ta 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü Yapıldı
A
a

Güroymak ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Demokrasi Zaferi Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Hükumet Konağı önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayrakları eşliğinde Güroymak Emniyet Amirliği binası alanına kadar yürüdü. Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ceylan Fındıkçı, Cumhuriyet Savcısı Murat Küçük, Güroymak Emniyet Müdürü Kerem Güvener, Günkırı ve Gölbaşı Belde Belediye başkanları, protokol üyeleri· ve vatandaşların katıldığı yürüyüş sonunda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Burada bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam ve Belediye Başkanı Ufuk Özen Alibeyoğlu, asırlardır cepheden cepheye koşan, ali ve ulvi değerlere ve İslam’a bayraktarlık yapmış mazlum ve mağdur milletlerin hamisi necip milletin tarihin her döneminde olduğu gibi yine bu dönemde de bin bir türlü hileye, bin bir türlü alçaklığa ve felakete sürüklenmek istendiğini belirterek, "Ama milletimizin sağ duyusu ve kurumlarımızın cesareti başımızdaki her türlü belanın def edilmesine vesile oldu. Tarihte olduğu gibi yine her zaman kardeşçe birlik içerisinde yaşayarak üzerimizde oynanan oyunları en etkin şekilde bertaraf edeceğiz. Asırlardan beri İslam’a hizmet etmiş milletimiz hiç şüphesiz ki İslam ümmetinin lokomotifidir. Bunu çok iyi bilenler milletimizin tekrar bir kere daha küllerinden doğarak kendine gelmesinden tarih sahnesine çıkmasından korkan batının gözü dönmüş zalimleri Asya’nın ahmak münafıkları çok iyi biliyorlar ki bu millet tekrar bir daha dirilir ise orta Asya’dan, Orta Doğudan ve dünyanın hiç bir yerinden Müslüman coğrafyasında at oynatmayacaklar. Şuan her tarafta oluk oluk kan akıttıkları her tarafı tarumar ettikleri İslam coğrafyasında bu millet bir kez daha ayağa kalktığında bu yaptıklarının hiç birisini yapamayacaklar. Bunu çok iyi bilenler asırlardır milletin üzerinde bin bir çeşit oyun oynadılar. Kürt, Türk deyip bu milleti bölmeye çalıştılar. Alevi sunni deyip bu milleti bölmeye çalıştılar. Solcu deyip sağcı deyip bu milleti bölmeye çalıştılar. Halbuki bu millet Kürt’üyle, Türk’üyle, Arap ile, Laz ile Çerkez ile bin yıldan beri dünyanın hiç bir yerinde ve hiç bir coğrafyasında bir yaşadı, iri yaşadı ve kardeşçe yaşadı" dedi.
 
Milletin verasetinin ve basiretinin her şeyin üzerinde olduğunu ifade eden Alibeyoğlu, "Dün bu milleti bölmeye çalışanlar bu gün darbelerle milleti bölmeye çalışıyorlar. Bilsinler ki bu millet Çanakkale’de koyun koyuna yatıyordu. Aynı mezarın içerisinde Kürt’ü, Türk’ü ve Arab’ı birlikte yatıyorlar. Bu milletin kürdü ne kadar kahramansa türküde o kadar kahramandır. Asırlardır bu milletin üzerinde bin bir türlü operasyonlar yapıyorlar. Ama tarihin her döneminde bulunduğu coğrafyada kardeşliğin temsilcisi olan İslam’ın bayraktarlığını yapan bu milleti hiç bir zaman bölemeyecekler. Her şeye ve her kese inat bir olacağız. Tarihin bize yüklemiş oldu bu ağır mes’uliyetin bilincinde olarak inşallah tarihte kaybettiğimiz yerimizi alacağız. 15 temmuz gecesi milletin iradesine darbe vurmak isteyenler hain emellerini ortaya koymak üzere sokaklara döküldüler. Ama hesap edemedikleri bir şey vardı. Hesap edemedikleri milletin cesaretiydi. Her kim milletimizin üzerinden şer emel istiyorsa Allah onları kahrı perişan etsin. Bu vesile ile cepheden cepheye koşan dirliğimiz, birliğimiz huzurumuz, ezanımız, bayrağımız ve kuranımız için şehit olan, gazi olan bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hayattaki gazilerimize sağlık sıhhat afiyet diliyorum" şeklinde konuştu.
 
1000
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.