Güroymak Kaymakamlığına Muhammet Furkan Sancaktutar atandı

Videoyu Aç Güroymak Kaymakamlığına Muhammet Furkan Sancaktutar atandı
A
a

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Rize - Ardeşen Kaymakamlığına atandı.

Ufuk Özen Alibeyoğlu‘dan boşalan kaymakamlık koltuğuna ise Artvin - Ardanuç Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar getirildi.

Yeni Güroymak Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutar Kimdir

Muhammet Furkan Sancaktutar Rize’nin Güneysu İlçesinde doğdu.
 
İlköğretim ve lise eğitimini Güneysu’da tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 2009 yılında mezun oldu.
Türkiye Petrolleri A.O. Adıyaman Bölge Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak kısa bir süre görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak Manisa Kaymakam Adayı olarak Nisan 2011 yılında göreve başladı. Dört yıllık adaylık sürecinde Giresun-Alucra ve Samsun-Ladik’te Kaymakam Vekilliği yaptı. Yine bu dönemde dil eğitimi ve çeşitli stajlar için ABD'nin Virginia Eyaletinde bulunan Virginia Commonwealth University'de 1 yıl eğitim gördü. 27/07/2015-18/09/2017 tarihleri arasında Düzce İli Yığılca Kaymakamı olarak görev yaptı.
 
19/08/2017 tarih ve 2017/345 sayılı Müşterek Kararname ile Ardanuç Kaymakamlığına 18/09/2017 tarihinde göreve başlamıştır.
 
Kaymakam M. Furkan Sancaktutar evli olup bir çocuk babasıdır.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.