Güroymak Devlet Hastanesi ve Adilcevaz Onkoloji Hastanesi için gelişme

Videoyu Aç Güroymak Devlet Hastanesi ve Adilcevaz Onkoloji Hastanesi için gelişme
A
a

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü’nün Adilcevaz Onkoloji Devlet Hastanesi ve Güroymak Devlet Hastanesi D grubundan C grubuna yükseltilmesi talebi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı.

Vahit Kiler resmi twitter hesabında şu açıklamalara yer verdi, Girişimlerimiz sonucunda Adilcevaz ve Güroymak devlet hastanelerimiz  Sağlık bakanlığı tarafından D sınıfında C sınıfına çıkarılmıştır. Bu sayede her iki hastanemizde 6 olan uzman doktor sayısı 14'e yükseldi. Hayırlı mübarek olsun.

Cemal Taşar resmi twitter hesabında şu açıklamalara yer verdi, Adilcevaz ve Güroymak Devlet hastanemizde 6 olan uzman doktor sayısı 14'e çıkartılacak şekilde planlama yapılacaktır. Böylece uzman doktor sıkıntısı bitmiş olacak. Tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun inşallah.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü  sosyal medya hesabında şu açıklamayı yayınladı:  “İl Sağlık Müdürlümüz Sayın Dr. Koray Okur ve Bitlis Milletvekillerimizin girişimleri sonucu Adilcevaz Onkoloji Devlet Hastanesi ve Güroymak Devlet Hastanemiz C grubu hastane rolünde  50 yatakla hizmete devam etmesi 24.01.2019 tarih ve E.206 sayılı Bakanlık Makam onayı ile uygun görülmüştür.

Adilcevaz Onkoloji ve Güroymak Devlet hastanemizde şuan 6 ana branşta uzman tabibin hizmet vermekte ancak C grubuna yükseldikten sonra toplam 14 branşta hizmet verilecektir. Göz Doktoru, Kulak Burun Boğaz Doktoru,Üroloji Uzmanı, Radyoloji Uzmanı, Genel Cerrah Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı, Dâhiliye Uzmanı, Çocuk Uzman Doktoru, Ortopedi, Fizik Tedavi, Acil Tıp Uzmanı, Anestezi ve Acil Serviste hizmet vermek üzere 11 pratisyen bulunacaktır.

Bugünden itibaren Adilcevaz Onkoloji ve Güroymak Devlet Hastanemiz C grubuna yükseldiğinden dolayı Sağlık Bakanlığımızdan Doktor, yardımcı sağlık personeli atamalarında ve tıbbi cihaz alımlarında öncelik tanınacaktır.


1000
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
icon
Suat adlığ 1 Şubat 2019 11:12

Allah razı olsun iyi olmuş

0 0 Cevap Yaz
Aydın reis 1 Şubat 2019 10:41

Size minnettarız

0 0 Cevap Yaz
Urfalı 30 Ocak 2019 12:10

Yorumları neden yayınlamıyorsunuz

0 2 Cevap Yaz
Editör

Değerli takipçimiz aynı ip üzerinden farklı nickname (Kullanıcı isimleri) kullanarak yapılan ve üst üste aynen yapılan yorumlar yayınlanmamaktadır. Lütfen yorum kuralları bölümünü detaylı inceleyiniz.

0 1
Ali veli 30 Ocak 2019 07:45

Siz önce sözünü verdiğiniz Tatvan devlet hastanesini yapın

0 2 Cevap Yaz
Merdi 30 Ocak 2019 07:44

Ahlat devlet Hastanesi bile tam teşekküllü hastane olmasına rağmen doğru düzgün ameliyat yapılmıyor.bütün yük Tatvan devlet hastanesinde.bırakın bu kelime oyunlarını.

0 3 Cevap Yaz

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.