Oyunda, Türk mühendisler tarafından geliştirilen yerli hava araçları Hürkuş ve Gökbey'in maceraları anlatıldı.
6-8 yaş grubu öğrencilerin havacılık ve uzay alanında farkındalık kazanmaları, yerli hava araçlarını tanımaları ve mühendislik mesleğine ilgi duymaları amacıyla TUSAŞ ile ortak bir proje yürüttü.

Proje kapsamında, Günkırı Ortaokulu konferans salonunda 'Hürkuş ve Gökbey Müzikal Tiyatrosu' adlı oyun sergilendi. Oyunda, yeni nesil temel eğitim uçağı olan Hürkuş ve genel maksat helikopteri olan Gökbey'in karakterleri canlandırıldı. Oyun, ilçe merkezimizde öğrenim gören 200 öğrenci tarafından izlendi. Oyunun sonunda oyuncular, öğrencilere Hürkuş ve Gökbey ile ilgili bilgilendirici kitapçıklar dağıttı. Teknolojiyi eğlenceli bir şekilde dramatize ederek öğrencilerle buluşturmayı hedefleyen oyunu izleyen öğrenciler, hem eğlendi hem de öğrendi.

Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak, etkinliği değerlendirdi. Bu etkinlikle çocuklarımızın havacılık ve uzay alanında bilinçlenmesini, yerli hava araçlarımızı tanımasını ve mühendislik mesleğiyle tanışmasını sağlamak istedik. Bu proje sayesinde çocuklarımızın hayallerini genişletmeye çalıştık. Etkinliği düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.