CHP'den 36 milletvekilliği kapan altılı masanın küçük partilerine işaret ederek, "Anlaşılan CHP, seçime birlikte gittikleri ortakları tarafından tarihin en büyük hortumlamasına maruz kalmıştır" dedi.

Genel seçimde, CHP oylarını artıramadı ve altılı masadaki beş parti CHP listesinden 34 vekil çıkardı. Erdoğan, konuyla ilgili olarak şöyle tweet attı:

"CHP, seçime beraber girdiği ortakları üzerinden Türk siyasi tarihinin en büyük yankesiciliğine veya onların çok sevdiği bir ifadeyle tarihin en büyük 'hortumlanmasına' maruz kalmıştır.

6 İlde “KUYU-9” Operasyonu: 46 Tutuklama 6 İlde “KUYU-9” Operasyonu: 46 Tutuklama

"Bizzat masadaki arkadaşları tarafından 'sazan sarmalına' alınan Kılıçdaroğlu, gördüğümüz kadarıyla fena halde çarpılmıştır.

"Bunun hesabını CHP Genel Başkanı'ndan ve CHP Genel Merkezi'nden sormak da o partinin seçmenlerine düşer, bizi ilgilendirmez.

"Her zaman söylediğimiz gibi, Türkiye'nin en büyük problemi vizyoner, programcı, projeci, hayırda yarışmayı esas alan bir muhalefete sahip olmamasıdır.

"Ülkemizde her şeyi değiştirdik ancak muhalefeti maalesef değiştiremedik. Bu seçimlerin, inşallah, yıllardır herkesin beklediği bu değişime de vesile olacağına inanıyoruz."

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)