Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Gökhan Zan, İYİ Parti'den Hatay Milletvekili Aday Adayı Oldu

Videoyu Aç Gökhan Zan, İYİ Parti'den Hatay Milletvekili Aday Adayı Oldu
A
a

Eski futbolcu Gökhan Zan, İYİ Parti'den milletvekili aday adayı oldu. Zan'a rozetini İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında taktı.

İYİ Parti'ye katılmasının ardından eski futbolcu Gökhan Zan kürsüde yaptığı açıklamada, "Bildiğiniz üzere ben medeniyetinin yeşerdiği insanlık tarihine kadar eski birikimleri bir arada barındıran medeniyetin topraklarından Hatay'dan Antakya'dan geliyorum. Ama aynı zamanda öyle bahtsız bir şehirden geliyorum ki depremlerden afetlerden savaşlardan işgallerden başını kaldıramayan bir coğrafyadan geliyorum.

"HATAY HEPİMİZİN ŞAHSİ MESELESİDİR"

Ancak Hatay insanları kendi tırnaklarıyla sırtından yükü eksik etmeyen her seferinde küllerinden yeniden doğan memleketin çocuklarıyız aynı zamanda. Atamızın bize son armağanıdır, göz nurudur Hatay, Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, 'Hatay benim şahsi meselemdir', bundan sonra Hatay hepimizin şahsi meselesidir. Ben sizlere tekrardan Hatay'ı deprem bölgesini ihya ve inşa etmek için tekrardan hakça hukukça kardeşçe bundan önce nasıl yaşadıysak bundan sonra da yaşayacağımızdan eminim" ifadelerini kullandı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.