Geniş tarım arazileriyle ünlü olan Ahlat, üretim sezonunda binlerce tarım işçisine ev sahipliği yapıyor. Tarım işçilerinin konaklama ihtiyaçlarını karşılamak isteyen çiftçiler, pratik ve kullanışlı çözümler sunan konteynerlere yöneliyor.

Ahlat'ta yıllardır demir doğrama ve konteyner üretimiyle uğraşan Sefa Alacan, son yıllarda özellikle çiftçilerden gelen talebin ciddi şekilde arttığını belirtti.

Ahlat Konteynerde Markalaşıyor (3)

Ahlat'ta Kayalıklarda Mahsur Kalan 6 Yavru Oğlak Kurtarıldı Ahlat'ta Kayalıklarda Mahsur Kalan 6 Yavru Oğlak Kurtarıldı

"Çiftçilerin talebi üzerine konteyner üretimine başladık"

Konteyner üreticisi Sefa Alacan, “Yaklaşık 10 yıldan fazladır demir doğrama işiyle uğraşıyorum. Son yıllarda ise çiftçilerin talebi üzerine konteyner üretimine başladık. Gelen talepler üzerine ürettiğimiz konteynerleri her geçen gün geliştirmeye gayret ediyoruz. Yaptığımız konteynerlerde mutfak, banyo ve yatak yeri bulunuyor. Yapımı 10-15 günü buluyor. Tüm zorlu şartlara dayanıklı bir konteyner üretimi yapıyoruz. Gelen olumlu geri dönüşlerden ise oldukça memnunuz. Şu anda çalıştığımız yer aslında biraz küçük geliyor. İnşallah ilerleyen süreçte bu konuda teşvik alabilirsek seri üretime geçebiliriz” dedi.
Ahlat Konteynerde Markalaşıyor (2)

"Fiyatı 240 ile 260 bin TL arasında değişiyor"

Alacan, gelen talebe göre istenilen ebatlarda ve çeşitlerde konteyner ürettiklerini belirterek, ilerleyen süreçte ise karavan üretimine başlayacaklarını söyledi. Alacan, “Konteynerleri gelen talebe göre karavan türünde de yapmaya hazırlanıyoruz. Şu anda ürettiğimiz modelde konteynerlerin fiyatı 240 ile 260 bin TL arasında değişiyor. Ama karavan türlerinde ve büyük ebat konteynerlerde fiyat biraz daha yüksek olur” diye konuştu.

Kaynak: İHA