Faturada da paralel koku!

Vatandaş, birkaç aydır ceza ve yüksek faturalar nedeniyle şaşkına döndü. İşletmeci Ahmet Yılmaz "Sordum, 'Emir geldi. Her personel 250 işyerine ceza yazacak' dediler" derken, Muammer Kurt "Seçim öncesi düşman yaratmak istiyorlar" ifadesini kullandı

Videoyu Aç Faturada da paralel koku!
A
a

İstanbul Fatih'te önceki gün 71 bin lira elektrik faturası gönderilen iki üniversiteliyi, SABAH'ın gündeme getirmesinin ardından şikâyetler arttı. Çok sayıda vatandaş SABAH'ı arayarak birkaç aydır gelen cezalardan ve yüksek faturalardan dert yandı. Vatandaşlar, "Birkaç aydır ceza yağmuruna tutulduk. Yerel seçimler yaklaşırken, bazı odaklar vatandaşın öfkesini hükümete mi döndürmeye çalışıyor?" diye isyan etti. İşte birkaç örnek ve özetle anlatılanlar:

* Muammer Kurt (İşletmeci): Fatih'te 13 yıldır bu kafeyi ayakta tutmaya çalışıyorum. Cep telefonuma bir SMS geldi. Trafik cezam varmış. Ceza 2011'e ait. Faiziyle 2 bin lira aldılar. 3 gün önce kaymakamlıktan mektup geldi. Nargile ruhsatına müracaat etmeme rağmen, 7 bin 600 lira ceza... Fatih'te hangi arkadaşımla konuşsam ya adresine 2-3 yıl öncesine ait trafik cezaları gelmiş ya da görevliler tarafından 10 bin liraları bulan cezalar kesilmiş. Fatih'te esnafı bunaltarak, hükümete ve AK Parti'ye karşı düşman yaratmaya çalışan güçler var.

* Ahmet Yılmaz (İşletmeci): Fatih'te 8 yıldır kafem var. Bir hafta içinde, ellerinde tablet bilgisayarlar olan görevliler tarafından 10 bin 600 lira cezaya maruz kaldım. Eşimin cep telefonuna 3 yıl önce plakasına yazılan 50 liralık cezanın 400 lira olduğunu dair SMS geldi. 3 yıldır neredeydiniz? Resmen seçim öncesi büyük bir operasyona maruz kalıyoruz. Görevlilere 'Neden ceza yazıyorsunuz?' diye sorduğumda ise 'Bize emir geldi. Her personel 250 işyerine ceza yazacak' yanıtını verdiler. Muhafazakâr kesimin yaşadığı bölgelerde vatandaşlarla muhatap olan esnafı hedef alıp, AK Parti'ye verilen oyları bölmek istiyorlar.
* Cevdet Yiğit (Şoför): İki yıl önce Afyon'a giderken radara yakalandım. "Borç yok" dendi. 6 ay sonra araba satıldı. Borç çıkmadı. Şimdi Gelir Dairesi Başkanlığı'ndan SMS geldi. Faiziyle ödedim.

'FATURALARIN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ HAKSIZ'
Şükran Eroğlu (TÜKODER Başkanı): Derneğe gelen yüksek elektrik faturalarına dair şikâyetler arttı. Faturaların önemli bir kısmının haksız olduğunu tespit ettik. Tüketici hakem heyetleri, bin 200 liraya kadar olan faturalarda karar yetkisine sahip. Bize gelen bu tip faturalarda suiistimal tespit ediliyor. Elektrik şirketlerinin bu parayı iade etmesini talep ediyoruz.

Kaynak : Sabah


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.