Bitlis'te Tüm Etkinlikler 4 Gün Boyunca Yasaklandı Bitlis'te Tüm Etkinlikler 4 Gün Boyunca Yasaklandı
400 yataklı Tatvan Devlet Hastanesinin üç yol rahva bölgesine taşınmasından sonra özellikle Tatvan'lı vatandaşların ulaşım konusunda yoğun bir tepkisi ile karşı karşıya gelinmişti. Siyasi bir rant haline getirildiği iddiasıyla gündeme gelen üç yol rahvadaki hastanenin tekrar Tatvan merkeze getirilmesi için imza kampanyası bile yapılmıştı. Her ne kadar Eren üniversitesine tıp fakültesinin kurulması ve bu 400 yataklı hastanenin eren üniversitesine verilmesi gündeme getirilse de başarılı olunmadı. Eski Hastanenin hatta okul olacağı Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve diğer yetkililer tarafından incelemeler bile yapılmıştı.

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler resmi twitter hesabında 50 yataklı eski Tatvan Devlet Hastanesinin tekrar hizmete gireceğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığının resmi evrak açıklamasında,

'Bölgesel coğrafi koşulları ve iklim şartları göz önünde bulundurulduğunda ortaya çıkabilecek aksaklıkların giderilerek olası mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi bakımından T.C. Sağlık Bakanlığı Tatvan Devlet Hastanesi eski binasının güçlendirilerek 50 yatak kapasitesi ile günübirlik sağlık hizmeti vermesi Bakanlığımızca yürütülen bölge tabanlı sağlık hizmetleri planlamaları kapsamında uygun görüldüğü hususunda bilglerinizi ve gereğini arz/rica ederim' denildi.