Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Eren Holding tarafından Bitlis’te iplik fabrikası kuruluyor

Videoyu Aç Eren Holding tarafından Bitlis’te iplik fabrikası kuruluyor
A
a

Eren Holding tarafından, Bitlis ile Tatvan ilçesi arasındaki Rahva bölgesinde, 215 bin metrekare alan üzerine, 36 bin 500 metrekare kapalı alana sahip İplik Fabrikası kuruluyor.

Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eren Perakende, Bitlis’in en büyük üretim tesisi olacak İplik Üretim Fabrikası hayata geçiriyor.

Günlük 35 ton iplik üretim kapasitesiyle çalışacak tesisin, yıllık 12 bin ton civarında iplik üretimi gerçekleştirmesi planlanıyor. Birinci, ikinci ve üçüncü fabrika şeklinde kurulacak olan tesisin toplamda bin kişiye istihdam sağlayacağı belirtildi.

2021 yılının Ağustos ayında temeli atılan iplik fabrikasının 2022 yılının Ağustos ayında tamamlanmasının planlandığını belirten Eren Perakende ve Tekstil kontrol mühendisi Gürsu Yücel, şuan sahada 30 iş makinesi ve 150 personelle fabrikanın inşaat çalışmasının sürdüğünü söyledi.

Yücel, “Temel atma çalışmasına Ağustos 2021 tarihinde başlandı. Şuana kadar depo binasının kurulum ve kaplaması tamamlanmış durumda. İşletme binasının ise kaba inşası tamamlandı. İkinci iplik fabrikası binasının da, zemin etüt çalışmaları devam ediyor ve 2022 yılının Nisan ayında temeli atılacak. Buradaki 215 bin metrekare alan üzerine 1. faz 36 bin 500 metrekare kapalı alana sahip iplik fabrikası kurulacak. Şuan 30 iş makinesi ve 150 personelle inşaat çalışması devam ediyor. Fabrika 2022 yılı sonunda tam kapasite olarak üretimine başlayacak. Birinci faz tamamlandığında 250 kişi, ikinci faz tamamlandığında 500 kişi, üçüncü ve dördüncü faz hayata geçtiğinde ise bin kişi istihdam edilecek” dedi.

 
Kaynak : Bitlis Bülten

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.