Ağrı Dağı'nda İranlı Dağcının Cenazesi 5 Gün Sonra İndirildi Ağrı Dağı'nda İranlı Dağcının Cenazesi 5 Gün Sonra İndirildi

Adıyaman'da sıcak havaların etkisiyle birlikte tarım alanlarını tehdit eden yangınlar, endişe verici boyutlara ulaştı. Ekili alanlar, anız ve bahçe yangınlarıyla karşı karşıya kalırken, yangınların tarım ürünlerine ve meyve bahçelerine zarar verme riski artıyor.

Adıyaman genelinde bir günde birçok noktada çıkan yangınlar, maddi kayıplara neden olurken, aynı zamanda tarım ve bahçe alanlarında da ciddi zararlara yol açıyor.

Şambayat beldesinde anız ve bahçe yangını, Yeni Güven Köyü'nde ekili alan yangını, Külahlı Köyü'nde anız ve saman yangını, ve il merkezinde Yunus Emre Mahallesi'nde dere yatağı anız yangını meydana geldi.

Adiyamanda Aniz Ve Bahce Yanginlari Cikti 1B9Ebf7F

Yangın bölgelerinde bulunan büyükbaş hayvanlar, itfaiye ekipleri tarafından telef edilmeden alandan uzaklaştırılarak can güvenliği sağlandı. Diğer alanlardaki yangınlar ise zamanında müdahale ile kontrol altına alındı.

Yangınlar sonucunda can kaybı veya yaralanma olmamakla birlikte, maddi hasarın yanı sıra tarım ve bahçe ürünlerinde ciddi zararlar meydana geldi.

Kaynak: İlke Haber Ajansı