Ege Bölgesi Bitlisliler Derneğinden ihtiyaç sahibi ailelere yardım

İzmir’de bulunan Ege Bölgesi Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıldı.

Videoyu Aç Ege Bölgesi Bitlisliler Derneğinden ihtiyaç sahibi ailelere yardım
A
a

Ülkemizde çok sayıda hemşeri dernekleri var. Bu derneklerin kimisi tabela derneği kimisi de protokolde oturmak için kurulmuş dernekler. Yani sosyal projeleri olmayan dernekler İzmir’de oldukça fazla.

Sosyal projelere imza atan dernek sayısı İzmir’de bir o kadar az. Her halde bir elin parmakların geçmeyecek kadar da az. İzmir’de, Hemşerilerine destek olan, sorunlarına çare bulan, yoksuluna destek olan en önemlisi geldikleri toprakları unutmadan orada ki hemşerilerine destek olan ihtiyaçlarını karşılayan bu dernek İzmir’de, Ege Bölgesi Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği. 

Olağan genel kurulunda başkanlığa üçüncü defa seçilen İş adamı Muzaffer Karayılanoğlu şunları ifade etti.

Dernek başkanlığı görevine hemşerilerim teveccüh göstererek seçime tek liste ile gidildi ve beni üçüncü defa başkan seçtiler. Ben ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız yalnızca İzmir’de yaşayan Bitlisli hemşerilerimize değil Bitlis’te yaşayan yardıma muhtaç hemşerilerimize de yardım eli uzatıyoruz, derneğimizin kuruluş amacı zaten bu. Bayramlarda hemşerilerimize erzak ve et yardımı yapıyoruz. Kışın Bitlis’te hayat şartları İzmir gibi değil çok zor, onun için orada okula giden ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ayakkabı ve kıyafet yardımları yapıyoruz. Bakın geçen yıl dernek olarak yaklaşık 550 çift bot ve bir o kadar da mont gönderdik. Bunların dışında kömür gönderdik. Bu yardımları gerçekten ihtiyaç sahiplerini tespit ederek adrese teslim gönderiyoruz. Maddi ve manevi yanlarında olmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bana ve Yönetim Kurulumuza güvenen ve destek olan hemşerilerimiz teşekkür ediyorum dedi.


 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.