Kobane Davası'nda Demirtaş ve Yüksekdağ'a Hapis Cezası Kobane Davası'nda Demirtaş ve Yüksekdağ'a Hapis Cezası
Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Düşünce Akademisi Derneği Başkanı Serdar Durer, Koç Ailesi ve Koç Holding yetkililerine seslenerek, bu mağduriyetin biran önce gidermesi gerektiğini söyledi.

Serdar Durer, yaptığı basın açıklamada şunları kaydetti;

'Ford Otosan'ın Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Ford Aydınlar Oto Bakım ve Onarım Yetkili Servisi'ni kapatması bölge insanı olarak bizleri derinden üzmüştür. Burada kalan 50 kişinin işsiz kalması ve firma sahiplerinin mağduriyeti bile başlı başına üzüntü verici bir durumdur. Bitlis'te 50 insanın istihdam edilmesi demek 500 kişinin karnının doyması demektir. Koç Holding'in Bitlis'te yatırım yapmasını bekliyoruz. Koç Holding'in bölgede yatırımlarını artırmasını bekler iken, böyle bir karar verilmiş olmasını hayretle izliyoruz. Koç Holding yetkililerinin bu duruma sessiz kalmaması gerekiyor. Böyle bir salgın sürecinde bu kararın vücut bulması üzüntümüzü misliyle katlamıştır. Ford Otosan tarafından Ford Aydınlar Oto Bakım ve Onarım Yetkili Servisi'ne gönderilen ihbarname ile bu servisin kapatılacağı haberinin verilmesi başta taşımacılık yapan servisler olmak üzere birçok kişiyi ve kesimi mağdur etmiştir. Sadece Ford Aydınlar Oto Bakım ve Onarım Yetkili Servisi'nin değil, bu servisin Bitlis'te olduğunu düşünerek yatırımını buna göre yapan taşımacılık esnafının bu mağduriyeti ne olacak? Koç Holding gibi profesyonel bir kurum buna bir çözüm bulacak, inanıyoruz ki gerekli adımları atacaktır. Koç Holding'in eski yönetim kurulu başkanı merhum Mustafa Koç'un bir programda Doğuya yatırım yapılması gerektiğini, yine bunun için gerekli koşulların sağlanması gerektiği ile ilgili sözlerini, yıllar önce fakülte de öğrenci iken dinlemiştim. Allah rahmet eylesin.'

Serdar Durer, 'Koç Ailesine ve Koç Holdingin yetkililerine sesleniyorum bu mağduriyeti ve mağduriyetler silsilesini gidereceğinize inanıyor, atacağınız adımlar için şimdiden teşekkür ediyoruz' dedi.