Bingöl'ün Genç ve merkez ilçe kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, jandarma ekipleri tarafından yapılan aramalarda toplam 42 bin 33 kök kenevir bitkisi bulundu. Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Genç ilçesi kırsalında uyuşturucu madde imal ve ticareti, yasadışı ekiminin önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 2 tarla içerisinde toplam 42 bin 33 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısı'nın talimatları doğrultusunda adli işlemlere başlanılmıştır. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'nın uyuşturucu madde ile mücadelesi halkımızın desteği ile devam edecektir” belirtildi.

Ekran Görüntüsü 2024 07 05 210155

Operasyonun, Genç ilçesi kırsalında gerçekleştirildiği ve 2 ayrı tarla içerisinde büyük miktarda kenevir bitkisinin ele geçirildiği ifade edildi. Açıklamada, olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli işlemlere başlandığı bildirildi.

Serinlemek İçin Nehire Giren 3 Çocuktan 1'i Öldü, 1'i Kayıp, 1'i Kurtarıldı Serinlemek İçin Nehire Giren 3 Çocuktan 1'i Öldü, 1'i Kayıp, 1'i Kurtarıldı

Muhabir: Mehtap Çelebi