Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat Selçuklu Mezarlığını ziyaret etti

Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat Selçuklu Mezarlığını ziyaret etti
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1071 Malazgirt Zaferi'nin 947'nci yıldönümü etkinlikleri öncesi, Bitlis'in Ahlat İlçesi'ne gelerek, Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti.


            Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat Selçuklu Mezarlığını …
Ziyaret sonrası birlik beraberlik mesajları veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bizi bölemeyecek, parçalamayacaklar ve bizler bir oldukça, iri ve diri oldukça, Allah'ın izini ile çok farklı şekilde 2023'e, 2053'e ve 2071'e yürüyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile birlikte uçakla Ankara'dan Muş'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muş Havaalanı'ndan helikopterle Bitlis'in Ahlat ilçesine geçti.

Helikopteri şehir stadına inen Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, bölge milletvekilleri ve belediye başkanları karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradan 2 kilometre mesafede bulunan Selçuklu Meydan Mezarlığı'na geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selçuklu Meydan Mezarlığı'nda büyük bir coşku ile karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu ile kadı mezarları önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali İsmail Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Selçuklu Meydan Mezarlığı hakkında bilgi verdi. Vali İsmail Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kadı mezarları önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Ustaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Emir Bayındır Kümbeti hediye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meydan Mezarlığı'nda, okunan Kuran'ı Kerim tilavetini dinledikten sonra, dua etti. Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultan Alparslan'ın Malazgirt'e Ahlat'tan yürüdüğünü, otağını da buraya kurduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bugün bizler için çok anlamlı bir gün. Bugün Malazgirt Zaferi'nin 947'nci yıldönümünü kutluyoruz. Bu zaferin anlamlı bir bölümü de Sultan Alparslan Malazgirt'e Ahlat'tan yürüdü. Burada otağını kurduktan sonra Malazgirt'e yürüdü. Burada kahramanları analım ve çalışmaları hızlandıralım istedik. Bakan arkadaşlarımızla birlikte buradan süratle Malazgirt'e geçeceğiz. Orada onbinler var. Benim sizden özellikle bir ricam var. Biliyorsunuz her şeyden önce biz bir olacağız. İri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. ve şunu da unutmayacağız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bizi bölemeyecek, parçalamayacaklar ve bizler bir oldukça, iri ve diri oldukça Allah'ın izini ile çok farklı şekilde 2023'e, 2053'e ve 2071'e yürüyeceğiz. Buna hazır mısınız. Bu fetihleri biz göremeyeceğiz. Ancak sizler göreceksiniz. Onlara biz bir başka Türkiye'yi inşa edeceğiz. Onun için aman birbirimizi Allah için sevelim. Sakın ha, birbirinize karşı kin tutmayın. Biliyorsunuz hüküm çok açık ve net. O da şu; hepiniz toptan sımsıkı Allah’ın ipine sarılın. Ayrılığa düşmeyin. Ayrılığa düşmeyeceğiz. şu anda bakan arkadaşlarımız burada. Bakan arkadaşlarımızla birlikte inşallah Malazgirt'e yürüyelim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selçuklu mezarlığı önünde yaptığı kısa konuşmadan sonra helikopterle Muş'un Malazgirt ilçesine hareket etti.

 
Softmedya Yazılım Web Reklamı

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.