bitlis haber portalı

Cihan Karabulut'un kaleminden Bitlis

Bitlis 11 Ağustos 2015 00:21
Videoyu Aç Cihan Karabulut'un kaleminden Bitlis
A
a

99'luk tesbih ile milletin namusuna göz dikenler. Buna da mı susayım ?

Doğrusu hiç büyümek istemedim ben. Çünkü çocuk kalmak masalların içinde yitip, öykülerinin içinde filizlenip, romanlarının içinde kahraman olmaktı.

Çünkü çocuk kalmak köylü kızının elinden bir tas su içmekti,esen efil efil rüzgarda.
 
Büyümek gerçekliği her yanımızı sımsıkı sararken, bu memleketin derdine söz sahibi olmak ve ekonomik bağımsızlığımızı sağlamak realitesi ile karşı karşıya kaldık. Tabii bu süre zarfında; memleketin gerçekleri tüm çıplaklığıyla gözümüzün önünde acı bir şekilde durmaktadır. (tabi görmek istersen).. 
 
Menfaat ve ideallerimiz için ne kadar değiştik ve ne kadar değişeceğiz.
 
-Kahve köşesinde oturmuş kaçak çay yudumlarken kafasındaki üniversite modelini, kadın-kız şahsiyeti üstüne kuran fanus kafalılar…
-Çok kazanayım derken ALLAH’ın kanunlarını unutanlar
-"Ben şeyh'im; 99'luk tesbihle dolaşır,kadınada bakarım, bankaya girerim, camiyede giderim," diyen … Camileri 'Günah Çıkarma Yeri' gibi gören alçaklar.. Buna da mı sussayım!!!
-Tefecilikle para kazansın; köylüsüne, komşusuna, akrabasına akrep duygular beslesin sonra ezan okunurken "Aziz Allah" deyip caminin yolunu tutsun, iki rekat namaz ile Allah’ın yanında hoş görüneyim, affolayım gösterişine giren ucuz şahsiyetler… Bunları böyle ciltlerce yazarım..
 
Eminim sizlerde bunlardan ( dertlerden ) bıktınız.. 
 
Lakin bizler dert ve sıkıntılarının olduğunu, Agit’in Kahvesinde her bir araya gelişimizde dile getiriyoruz. Fakat çözüm yok. Çünkü çözüm arama metodumuz yanlış. Gerçek şu ki;Bizler Hz. Peygamberin Ümmetiyiz, Selahattin’in torunlarıyız, Hak dinin mensubuyuz, İslamız biz. Kadına özgürlükte bizde, demokraside bizde. Hiç gerek yok batıya da pislik medeniyetinede.
Senin kıblen doğru olsun yeter Bitlisim..
Kaynak : Bitlis Haber13 / Cihan Karabulut
1000
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
icon
kartol beyinlilerden 13 Ağustos 2015 13:45

olumsuz yorumları yayımlamayacak kadar büyüdünüz mü?

0 0 Cevap Yaz
cihan karabulut

bu yazdığım yazı herkesin gördüğü gerçekler..

0 0
Dert çok 13 Ağustos 2015 00:46

Cihan kardeşim birde şu cami-kuran kursu dilencilerinden bahset. Kafasına takmış bir küllah elinde bir çanta makbuz cami için dükkan dükkan dilenen ne olduğu belli olmayan dilencilerden bahset. Adam gelirken gördüm parmağını sokmuş burnuna 10 dakika sümük çıkarıyor sonra işyerine girdi zorla el uzatıyor tokalaşmak için elimi geri çekince sanki şeyini etmişim gibi birde tavır yapıyor bu binamaz dilencilerden bahset. Halkı soyan cennetin tapusunu alanlardan bahset. Birde Diyarbakırdan haftada bir gelen yerel gazeteyi kendilerini partici gibi gösterip tek sayfayı 10-20 hatta ne verirsene satan arada ajanlık yapan sahtekarlardan bahset. Herkes bir yolunu bulmuş halkı soyuyor bundan bahset.

0 0 Cevap Yaz
çemalı 12 Ağustos 2015 12:18

tebrikler... güzellinde ötesinde biri yazı, eline sağlık...

0 0 Cevap Yaz
cihan karabulut

saol tesşekür ederim

0 0
helal 12 Ağustos 2015 12:10

Kalemine sağlık arkadaş ne kadar şeyi kısaca özetlemişsin ve gerçek

0 0 Cevap Yaz
hizanlı 11 Ağustos 2015 15:57

Helal sana kardeşim herşeyi en dogrusuna kadar yazmışsın.

0 0 Cevap Yaz
dertli küskün bitlisli 11 Ağustos 2015 09:39

sevgili kardeşim cok güzel yazmışsın inşallah yaşantında,da böyle yaşıyorsundur.seni tebrik ediyorum bazıları inan tam yazdığın gibi yaşıyor .eyer insan inandığı gibi yaşamasa bir süre sonra yaşadığı gibi inanmaya başlıyor .cihancım inşallah hayatının sonuna kadar böyle devam edrsin,sende helal haram verALLAHIM, senin kulun yer ALLAHIMdemessin....ALLAH senide bizide nefsimizle imtihan etmesin inşallah çünkü iblis hep doğrularla uğraşır,,,,,

0 0 Cevap Yaz
cihan karabulut

hayırlı bir kul olmaya ve insanlarımızın gerçeklerini yansıtıp islami yaşamak gayemiz..

0 0
Bitlisli 13 11 Ağustos 2015 01:05

Helal Kardeş İyi Yazmışsın..

0 0 Cevap Yaz
hhhhh

Kendini bilmeyen birisin Müslümanlardan derhal Özür dilemelisin edep yahu

0 0
Cihan Karabulut

Saol teşekkür ederim.

0 0

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı
Nöbetçi Eczaneler

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.