Bitlis Polisi, KPSS Sınavı İçin Kimliğini Unutan Vatandaşa Yardım Etti Bitlis Polisi, KPSS Sınavı İçin Kimliğini Unutan Vatandaşa Yardım Etti

Doğa yürüyüşü için Bitlis’in Rahova güzergâhına giden Dr. Önen, yol üzerinde yavru bir baykuşun yerde olduğunu fark etti. Baykuşun kargaların saldırısına uğradığını gören Önen, hemen kargaları kovalayarak yavru baykuşu korumaya aldı.

Tüyleri yeni yeni çıkmaya başlayan yavru baykuşu güvenli bir yere koymak için büyük çaba sarf eden Dr. Önen, üç saatlik uğraşın ardından koruyucu eldiven takarak baykuşu ağaçtaki güvenli bir alana yerleştirdi.

Yavru Baykuşu Kargaların Elinden Kurtardılar (3)

Kurtulan başkuşu tekrardan ağaca bıraktılar

3 saatlik uğraş sonucunda yavru baykuşu güvenli bir ağaca koymayı başardığını söyleyen Dr. Cihan Önen, “Doğada yürürken 2 tane yavru baykuş gördüm. Üstlerinde de kargaların olduğunu gördüm. Kargaların yere düşürdükleri yavru baykuşa zarar verdiğini gördüm. Yavru baykuşun bu halini görünce yardım etmek istedim. Etrafta köpekler de vardı ve her an köpeklere yem olabilirdi. 3 saat boyunca yavru baykuşun yanına yaklaşarak güvenini sağlamaya çalıştım. Tırnakları ve gagası çok keskindi. Aynı zamanda çok ürkekti. Ürkek olduğu için de 3 saat beklemek zorunda kaldım. Baykuşun pençelerinden zarar görmemek için eldivenimi taktım. Daha sonra yavru baykuşu incitmeden yakalayıp tekrardan güvenli bir yer olan kardeşinin yanına yani ağaca bıraktım. Bir süre sonra yavru baykuş kardeşinin yanına yavaş yavaş tırmandı. Bizim de içimize su serpmiş oldu” dedi. Yavru Baykuşu Kargaların Elinden Kurtardılar (4)Yavru Baykuşu Kargaların Elinden Kurtardılar (1)

Kaynak: İHA