Bitlis Belediyesi Tiyatro Topluluğu, köy okullarındaki çocukları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Bitlis Belediyesi Tiyatro Topluluğu Sorumlusu Cihan Olan, köy okullarındaki öğrencileri tiyatro ile buluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Bu kapsamda, Bitlis'in merkezine bağlı Dörtağaç Köyü İlkokulu'na giden tiyatro ekibi, "Kafadan Tayfa" oyununu sahneleyerek çocuklara güzel bir gün yaşatıp çocuklara hediyeler verild..

basliksiz-1-20.jpg

Bitlis Belediyesi Tiyatro Topluluğu Sorumlusu Cihan Olan, köy okullarındaki öğrencileri tiyatroyla buluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

"Tiyatrosuz çocuk kalmasın" sloganıyla 2015'te yola çıktıklarını ifade eden Olan, "Merkez, ilçe ve elimizden geldiğince bütün köylere gitmeye çalışıyoruz. Köylere elimiz boş gitmemeye özen gösteriyoruz. Bugün farklı ve ayrıcalıklı bir gün oldu. Oyuncu arkadaşlarımız aralarında kumbara oluşturup köyde eğitim gören arkadaşlarına kitap almak istediler. Kumbaramızı oluşturduk ve kumbaramızda çıkan para ile arkadaşlarımıza hikaye kitaplar aldık. Oyunumuzda, dünyaya kötülük yayan bir grup maskeli insanın, yakaladıkları kişileri, gizemli bir şatoda kurdukları laboratuvarda geliştirdikleri etkili icatlarla, etkisiz hale getirip oluşturdukları orduya katmaya çalışıyor. Bunu duyan sevgi ve barış gönüllüsü çocuklar, bu kötülüğü bertaraf etmek için planlar yapıp zorlu bir yolculuğa çıkıyor. Oyunumuzun sonunda tabi ki sevgi ve barış kazanıyor." dedi

Bitlis'te Özel Eğitim Öğrencilerini Taşıma Hizmeti Alınacaktır Bitlis'te Özel Eğitim Öğrencilerini Taşıma Hizmeti Alınacaktır

basliksiz-1-18.jpg

basliksiz-1-19.jpg

Editör: ALEV YAŞAR