Bitlis kent merkezi başta olmak üzere özellikle mahalle arası kapalı yol bulunmaması için sabaha kadar sürdürülen çalışmalar, kent merkezi ve 13 Mahallede devam ediyor.

Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı toplamda 32 araç ve yaklaşık 70 personelle kent merkezindeki mahalle, cadde, bulvar ve ana arterler ile yoğun yağış alan Beşminare Mahalesi (toki) bölgelerinde kar temizleme ve yol tuzlama çalışmaları gerçekleştirildi. Fen İşleri Müdürlüğü Kent merkezi ve mahallelerdeki şeflikleriyle koordineli yapılan çalışmalarla ana arterlerin tamamı trafiğe açık hale getirildi. Kentte trafiğin aksamaması, ana arter ve caddelerin açık tutulması için gece boyunca çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, sabah saatlerinde işlerine ve okullarına gitmek için yola çıkanların açık ve güvenli yollarda seyahat etmelerini sağladı.

Yetkililer, kar küreme ve tuzlama çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 'Vatandaşlarımızı da bir kez daha kış şartlarına uygun olmayan lastiklerle trafiğe çıkmamaları konusunda uyarıyoruz' dedi.