Çorum’da gerçekleştirilen Türkiye Badminton Şampiyonası'nda 11 yaş altı çift erkekler kategorisinde Türkiye 8.'si olan İbrahim Kaplan, milli takıma seçilmeye hak kazandı. Bitlis'in Hizan ilçesinden olan Kaplan, 39 il ve 136 kulübün katıldığı şampiyonada ülkesini başarıyla temsil etti.

Uluslararası Badminton Turnuvası'nda Türkiye'yi Temsil Edecek

Türkiye Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonada elde ettiği başarıyla dikkat çeken Kaplan, 11-14 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan İstanbul Open Youth U11 Uluslararası Badminton Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Bitlisli Sporcu Artık Milli Takımda-1

Bitlis'te sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu, 22 gözaltı Bitlis'te sahte rapor operasyonu: 17 araca el konuldu, 22 gözaltı

Hizan'dan Gurur Veren Başarı

Hizan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Ak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzde kısa sürede emek veren sporcumuz İbrahim Kaplan’ı öncelikle tebrik ediyorum. İlçemize büyük bir başarı kazandırarak Türkiye şampiyonasına katılacak. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

A W238723 01

İbrahim Kaplan'ın başarısının, gençler arasında sporun teşvik edilmesi ve geliştirilmesi açısından önemli bir örnek teşkil ettiği vurgulandı.

A W238723 02

Kaynak: İhlas Haber Ajansı