Abdurrahman Gazi Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu, hem çalışmalarını vatandaşlara göstermek hem de gençleri hafızlığa yöneltmek amacıyla bu anlamlı uygulamayı başlattı. Abdulmelik Yasamanlı, kurs hocasının denetiminde sabah namazından yatsı namazına kadar belirli aralıklarla ezbere Kur'an okudu. Cami cemaatinin büyük beğenisini kazanan bu etkinlik, kurs yönetimi tarafından belirlenen tarihlerde diğer hafız öğrenciler tarafından da sürdürülecek.

Haber Kapak Şablon (36)

"Gün boyunca Selçuklu Camisi'nde Kur'an-ı ezbere okudum"

Cami cemaati ve halkın takdirini kazanan genç hafız, bu deneyimden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi, “8. sınıfı bitirdikten sonra hem imam hatip hem de hafızlık okumak için Abdurrahman Gazi Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu'na geldim. Burada Kur'an-ı ezberleyerek hafızlar kervanına dahil oldum. Hafızlık hocam İsmail Barlas'ın beni yönlendirmesi ve bana verdiği özgüvenle çalışmalarımızı sıkılaştırdık. Allah'a şükürler olsun ki bugün hafız olmanın gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki hedefim ise Diyanet İşleri Başkanlığının hafızlara yönelik açmış olduğu İslami ilimler adı altında Arapça eğitimi alarak ezberlediğim Kur'an'ın manasını öğrenmek, yaşamak, vatana ve millete hizmet için anlatmak olacaktır. Maddi, manevi desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Gün boyunca Selçuklu Camisi'nde Kur'an-ı ezbere okudum. Cami cemaati de oldukça güzel karşıladı. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Haber Kapak Şablon (37)

"Şu ana kadar yaklaşık 270 öğrenciyi kursumuzdan mezun ettik"

Abdurrahman Gazi Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu Yöneticisi Ali Yıldırım ise genç hafızın gün boyu ezbere Kur'an okumasının cami cemaati tarafından oldukça güzel karşılandığını belirterek, böylece hem kurs olarak çalışmalarımızın meyvesini almanın mutluluğunu yaşadıklarını hem de bunu vatandaşların da görmesini sağladıklarını söyledi. Yıldırım, “Öğrencilerimizi ortaokulu bitirdikten sonra hafızlık kursuna alıyoruz. Burada hafızlık eğitimiyle birlikte imam hatiplerde de eğitimlerini sürdürüyorlar. Şu ana kadar yaklaşık 270 öğrenciyi kursumuzdan mezun ettik. Her birisi Abdulmelik kardeşimiz gibi Kur'an-ı baştan sona okuyabilecek kapasitede öğrencilerimiz. Bunlardan bir tanesi de Abdulmelik kardeşimizdir. Burada okuyor. Başta ailesi, onu yetiştiren hocalarından Allah razı olsun. Tabi ki bunlar emekle buraya geliyor. Kur'an-ı sabahtan başlayarak gün boyu ezber okumak kolay bir iş olmasa gerek. Allah'ın izniyle öğrencilerimiz bunu başarıyor. Bu uygulamayla hem cemaatimizin nasıl bir hizmet verildiğini görmesini istedik hem de diğer hafız kardeşlerimize örnek olması amacıyla böyle bir şey yaptık. Bu hafta da 10 öğrencimiz hafızlık sınavına girecekler. İnşallah buradan belgeleri alarak Kur'an-ı anlama bölümüne devam edip bu işi daha güzel taçlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Başsağlığı Mesajı Geldi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Başsağlığı Mesajı Geldi

Haber Kapak Şablon (35)

Cami cemaatinden emekli öğretmen Hasan Gözel de, “Camiye bugün için gelen hafız Abdulmelik kardeşimiz bizi çok mutlu etti. Oldukça gururlandık. Bütün cami cemaati de durumdan çok memnun oldu. Allah onlardan da onları yetiştirenlerden de razı olsun. Yolumuz, izimiz, sonumuz da budur. Kur'an'la geldik, Kur'an'la gideceğiz” dedi.

Kaynak: İHA