Avusturya Türk Erkekler Birliği tarafından düzenlenen etkinlikte, 220 yetim ve öksüz çocuğa giyim yardımı yapıldı. Yardımlar, çocukların bayram ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla toplandı ve onlara bayram neşesi yaşatıldı.

Türkiye'de En Geç Bitlis'te Yapılıyor, Herkes Bitlis'ten Alıyor Türkiye'de En Geç Bitlis'te Yapılıyor, Herkes Bitlis'ten Alıyor

Etkinlik kapsamında, çocuklar aileleriyle birlikte bir giyim mağazasına götürülerek alışveriş yaptı. Yeni kıyafetlerine kavuşan çocuklara ayrıca çeşitli hediyeler de verilerek bayramları kutlandı.

220 Yetim Ve Öksüz Çocuğa Giyim Yardımı Yapıldı (2)

"Ahlat’taki kardeşlerimizin yanında olacağız"

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Avusturya Türk Erkekler Birliği temsilcilerinden Ramazan Dağdemir, “Aslen Yozgatlıyım ama Viyana’da kalıyorum. Ahlat’ta yetim ve öksüz çocuklar için her yıl yapılan etkinliğe destek vermek amacıyla geldik. Bunun dışında deprem bölgesi ve çeşitli şehirlerimizde yardım çalışmalarımız oldu. Bu yıl da Ahlat’a gelmek nasip oldu. Erdal Nergiz hocamızla birlikte buradaki yetim ve öksüz çocuklarla ailelerine bayram neşesi olmak için geldik. Elimizden geldiğince en güzelini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yılda desteğimizi esirgemeyeceğiz. Avusturya Türk Erkekler Birliği olarak Ahlat’taki kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi. 220 Yetim Ve Öksüz Çocuğa Giyim Yardımı Yapıldı (5)220 Yetim Ve Öksüz Çocuğa Giyim Yardımı Yapıldı (1)

Kaynak: İHA