Bitlis'te devam eden kar yağışı ve tipi, ulaşımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Sarpkaya köyü yolunda kar ve tipi nedeniyle araçları mahsur kalan 3 kişi, yardım çağrısında bulundu.

Bitlis Etnografya Müzesi hiç uğradınız mı? Tam Tarihi ve Kültürel Zenginliklerin Buluşma Noktasıdır Bitlis Etnografya Müzesi hiç uğradınız mı? Tam Tarihi ve Kültürel Zenginliklerin Buluşma Noktasıdır

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, mahsur kalan kişileri kurtarmak için çalışmalara başladı. Ekipler, zorlu hava koşullarına rağmen karla kaplı yolu açarak mahsur kalan 3 kişiyi kurtardı.

İl Özel İdaresi Merkez Şantiye Şefi Nail Aşit, bölgede kar ve tipinin etkisini sürdürdüğünü belirterek, "Vatandaşlarımıza sağ salim ulaştık. Güvenlik güçlerimiz ve ambulanslarımızla merkeze doğru hareket edeceğiz. Şu an yoğun kar yağışı var." dedi.

Mahsur kalanlardan Ayhan Karakuzu da "Kar başlayınca yolda mahsur kaldık. Özel İdare ve jandarma ekipleri gelip bizi kurtardı. Teşekkür ederiz." diye konuştu.(AA)

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)