Bitlis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü operasyonda, Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edilen ve üzerinde satılamaz ibaresi bulunan kömürlerin çalınıp satıldığı belirlendi. Tatvan ilçesi ve Şırnak ilinde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, (7) hedef şahıs yakalanırken, (43) şüpheli şahsın kömürleri satın aldığı tespit edildi.

Bitlis Valisi Karaömeroğlu, açıklamasında "Bitlis Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucunda, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan ve üzerinde satılamaz ibaresi bulunan kamu hizmetine tahsis edilen kömürleri çalarak satan (7) hedef şahsa ve suç eşyası kömürleri satın aldığı tespit edilen (43) hedef şahsa ilimiz Tatvan ilçesi ve Şırnak ilinde eş zamanlı olarak 51 adrese yapılan operasyonda (50) şüpheli yakalanmış, tahsis edilen kömürleri çalarak satan (7) şüpheliden (4)’ü çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, (3)’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Yakalanan şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, Millî Eğitim Bakanlığına ait olan ve “PARA İLE SATILAMAZ” ibaresi bulunan yaklaşık 46 ton 200 kg kömür ele geçirilmiştir. Suç ve suçlulara karşı yürüttüğümüz kararlı mücadelemiz devam edecektir." diyerek kamuoyuna duyurdu.

Bitlis Polisi, KPSS Sınavı İçin Kimliğini Unutan Vatandaşa Yardım Etti Bitlis Polisi, KPSS Sınavı İçin Kimliğini Unutan Vatandaşa Yardım Etti

bitliste-mebe-ait-46-ton-komur-calindi-3.jpg

Operasyon sonucunda (4) şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, (3) şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yakalanan şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda, Millî Eğitim Bakanlığına ait ve "PARA İLE SATILAMAZ" ibaresi bulunan yaklaşık 46 ton 200 kg kömür ele geçirildi.

bitliste-mebe-ait-46-ton-komur-calindi-2.jpg

bitliste-mebe-ait-46-ton-komur-calindi-1.jpg

ekran-goruntusu-2024-01-06-133338.jpg

Editör: MEHTAP ÇELEBİ