VEDAŞ İçin Dijital Atölye Sistemiyle Eğitimde Yeni Dönem Başladı VEDAŞ İçin Dijital Atölye Sistemiyle Eğitimde Yeni Dönem Başladı
BİTLİS

Bitlis Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmeni Selçuk Akbaba yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz'ın konuşmasının ardından İstiklal Marşı'nın kabulü ile ilgili şiirler okundu. Programda İstiklal Marşı ile ilgili yapılan şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Programa, Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Jandarma Komutanı Erhan Demir, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

MUTKİ

12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşının kabul edilişinin 98. Yıldönümü Mutki'de coşkuyla kutladı.

Mutki Yatılı Bölge Ortaokulu salonunda 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kutlamalarına İlçe Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ecvet Leventoğlu, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Mutki Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarih öğretmeninin yaptığı açılış konuşmasının ardından program, öğrenciler tarafından okunan şiirler ve slayt gösterileri ile devam etti.

İlçede düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

AHLAT

Ahlat ilçesinde İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir program düzenlendi.

Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Konferans Salonunda, Selçuklu Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmaların ardından program, video gösterisi ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatılması ile devam etti. Şiirlerin okunduğu, tiyatro gösterilerinin sunulduğu program sonunda ilçe genelindeki okullar arasında düzenlenen 'İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma' yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Programa Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül, Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Cumhuriyet Savcısı Osman Hanbay, Ahlat Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Koçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, bazı kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


GÜROYMAK

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma günü, İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu etkinlikle Okulun konferans salonunda yapıldı.

Güroymak İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmaların ardından program, şiir, türkü, video gösterisi ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatılmasıyla devam etti.

Kaymakam Alibeyoğlu, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. Kaymakam Alibeyoğlu, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM'de milli marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının sembolüdür. Milli marşlar, milletlerin birliğini ve aynı istikamette tek bir bayrağın altında yaşamamızı sağlayan temel unsurlardır. İstiklal marşı aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir. Milletimizin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran abide şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy Kurtuluş savaşının zor zamanlarında ecdadımıza umut ışığı olmuştur. O zor zamanlarda hiçbir zaman umudunu ve inancını kaybetmeyen Akif, Milli mücadelenin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın müjdecisi olmuştur. Bize ve gençlerimize düşen görev; bu ruhu, bayrak ve vatan sevgisini daima diri tutmaktır. İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp, çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız. Bundan sonra da İstiklal Marşında en güzel ifadesini bulan ortak değerlerimiz etrafında milletimizle beraber anı azim ve şuurla geleceğimizi inşa etmek için çalışacağız. Ecdadımızın emaneti olan bu vatana ilelebet sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabul edilişinin 98. yıldönümünü kutluyorum. Milli mücadelenin tüm kahramanlarını ve milli mücadeleyi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle, minnetle anıyorum.'

Programa Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Cura, Hakimler, Hasan Tamerberber, İbrahim Mısırcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Kılıçaslan, İlçe Emniyet Amiri Erbil Başar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım Budak, Kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

TATVAN

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla ilcemizde program düzenlendi.

Tatvan Kültür Merkezinde tertip edilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasıyla devam etti.

Düzenlenen program şiirlerin okunma ve tiyatro gösterilerinin sunulmasıyla sona erdi.

Kaymakam Mehmet Ali Özkan, program sonunda programda görev alan öğretmen ve öğrencilere tebrik ve teşekkürlerini iletti.

Düzenlenen programa Kaymakam Mehmet Ali Özkan, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ADİLCEVAZ

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla ilcemizde program düzenlendi. Adilcevaz Kültür Merkezinde tertip edilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasıyla devam etti. Düzenlenen program şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

Adilcevaz Halk Eğitim Merkezi´nde yapılan programa katılan veya programda Kaymakam Arif Karaman ve Belediye Başkanı Necati Gürsoy kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Editör: Haber Merkezi