Bitlis Kırsalında Çok Sayıda Mühimmat ve Yaşam Malzemesi Ele Geçirdi Bitlis Kırsalında Çok Sayıda Mühimmat ve Yaşam Malzemesi Ele Geçirdi
BİTLİS
Bitlis Valisi Oktay Çağatay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Çağatay, mesajında, Kurtuluş Savaşı'nın tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandığını belirtti.
30 Ağustos Zafer bayramının 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve sevincini yaşadıklarını ifade eden, Çağatay, şunları kaydetti:
'Bu şanlı zafer, 'Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde yürütülen ve bir milletin destansı mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı'nın zafer ile taçlandırıldığı gündür. Dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olmakla birlikte asırlardır hür yaşayan bir milletin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır.'


HİZAN
Bitlis'in Hizan ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen törenle kutlandı.
Hükümet Konağı Bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından öğrencilerin şiirler okuduğu tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmayla sona erdi.
Törene, Kaymakam Muhammed İkbal Yelek, Belediye Başkanı Cezail Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Elif Erbay Mahmutoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Abdulkadir Yağar, İlçe Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Muharrem Volkan Karalı, İlçe Emniyet Amiri Mahmut Metin Eyidoğan, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


AHLAT
Bitlis'in Ahlat ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.
Kaymakamlık önünde Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Garnizon Komutan Vekili Personel Asteğmen Süleyman Şahin'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından tören, şehitliğin ziyaret edilmesiyle son buldu.
Törene, Kaymakam Fikret Dağ, Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Cumhuriyet Savcısı Gonca Bay, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hasan Emrah Alkan, kurum amirleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

GÜROYMAK
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen tören; Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İlçe İMKB Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Adem Ertaş'ın 30 Ağustos Zaferi'ni anlatan konuşması sonrası, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı A. Barış Ulucanlı günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Törenin devamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramının önemine dair mesajı okundu. Fatih Ortaokulu öğrencileri Zilan Çelik ve Yunus İlgörmüş'ün şiirlerini okuması sonrası tören sona erdi. Törene, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı A. Barış Ulucanlu, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Ali Kocakoç, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, Kurum Amirleri ve STK temsilcileri katılım sağladı. Tören bitiminde Kaymakam ve Belediye Başkanı Vekili Zeyrek, makamında tebrikleri kabul etti.