BİTLİS

Bitlis'te, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na, Bitlis Valisi Ahmet Çınar ve Belediye Başkan Vekili Oktay Güzelkaya çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Törene, kurum amirleri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

TATVAN

Tatvan Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından yarın saat 10.30'da Tatvan Şehir Stadyumu'nda düzenlenecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı detayı bildirildi.

Programa Bitlis Vali Yardımcısı ve Tatvan Kaymakam Vekili Kamil Güzel, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Kavaklı, askeri erkan, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

GÜROYMAK

Güroymak ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.

Hükümet konağının bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla son buldu.

Törene, Kaymakam Muharrem Eligül, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Bilgin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Sabaz, kamu kurumlarının müdürleri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

HİZAN

Hizan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Hükümet Konağı bahçesinde Hizan Kaymakamı Bülent Hamitoğlu'nun Atatürk büstüne çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile son buldu.

Törenin ardından Kaymakam Hamitoğlu, Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda tebrikleri kabul etti.