02.07.2024 tarihinde Resmi Gazetede Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi yayımlandı. Bu kararname ile birçok ilde  kaymakam ve vali yardımcılarının yerleri değişti. Bitlis'te Kübra Sivaslıoğlu Vali Yardımcılığına atandı.

Türkiye'de En Geç Bitlis'te Yapılıyor, Herkes Bitlis'ten Alıyor Türkiye'de En Geç Bitlis'te Yapılıyor, Herkes Bitlis'ten Alıyor

Bitlis Vali Yardımcılığına Atanan Kübra Sivaslıoğlu Kimdir (2)

Bitlis Vali Yardımcılığına Atanan Kübra Sivaslıoğlu kimdir?

1993 yılında Kayseri Kocasinan'da dünyaya gelen SİVASLIOĞLU; ilk,orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamladı. Hacettepe  Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi  bölümünden mezun olan Sivaslıoğlu, 2019 yılında Kaymakam adayı olarak  mesleğe başladı. (Kırıkkale) Balışeyh Kaymakam Vekili ve (Giresun) Yağlıdere Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 23/08/2023 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Şavşat Kaymakamlığı görevine atanan SİVASLIOĞLU 04.09.2023 tarihinde göreve başlamıştır. Evli olan Sivaslıoğlu 02.07.2024 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bitlis Vali yardımcısı olarak atandı.

Muhabir: (Vedat Çelebi)