Bitlis’ten 1 UMKE timi Bingöl’e gönderildi

Videoyu Aç Bitlis’ten 1 UMKE timi Bingöl’e gönderildi
A
a

Merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ile Yedisu ilçeleri olan depremden dolayı, Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından deprem bölgesinde 1 UMKE aracı ve 1 UMKE timi gönderildi.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, dün saat 17.24'te, yerin 8 kilometre derinliğinde 5.7 büyüklüğünde, bu sabah saat 09.51'de ise 5.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremler, Elazığ, Erzurum, Diyarbakır, Tunceli, Muş ve Bitlis illeri ile diğer yerleşim alanlarında da hissedildi.

Dün saat 17.24'te meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki deprem anı ile bugün saat 09.10'da olan 5.6 büyüklüğündeki deprem saatine kadar bölgede 153 sarsıntını yaşandığı, merkez üsleri Karlıova ve Yedisu olan sarsıntıların en küçüğünün 1.0, en büyüğünün ise 4.7 olarak gerçekleştiği belirtildi.

Depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken, Bitlis’ten Bingöl’e 1 UMKE aracı ve 1 UMKE timi gönderildi.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bingöl’de meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yüce Allah ülkemizi afet ve musibetlerden korusun. Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü olarak 1 UMKE aracı ile birlikte 1 UMKE timi ekibimizle Bingöl’deyiz” denildi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.