Bitlis'te uyuşturucu operasyonunda 8 kişi tutuklandı

Videoyu Aç Bitlis'te uyuşturucu operasyonunda 8 kişi tutuklandı
A
a

Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu tacirlerine yönelik yürütülen operasyonda 8 kişi tutuklandı.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; 23 Ekim 2020 tarihinden itibaren Güroymak Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yürütülen operasyon kapsamında; 'uyuşturucu madde imal ve ticareti' suçunu örgütlü olarak işleyen şüphelilere yönelik olarak icra edilen operasyonda toplam (13) şüphelinin suç unsuru malzemeler ile birlikte yakalanması maksadıyla, Bitlis Merkez, Güroymak, Tatvan ve Mutki ilçeleri ile İstanbul ve Tekirdağ illerinde, 23 Şubat 2021 günü eş zamanlı olarak 178 personel ve 18 aracın katılımıyla operasyon icra edilmiştir.

İcra edilen operasyon sonucunda (13) şüphelinin (9)’u yakalanarak gözaltına alınmış, (4) şüphelinin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.
Gözaltına alınan şüpheliler 25 Şubat 2021 günü adli işlemlerinin tamamlanmasına müteakip Güroymak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir.

Güroymak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden 8’i tutuklanmış,  1’i ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucudan korumak maksadıyla, uyuşturucu madde türevlerinin ticaretini yapan veya sosyal medya aracılığı ile alenen özendiren şahıslarla, yılmadan ve yorulmadan etkin mücadeleye bölge haklımızın da desteği ile kararlılıkla devan edilecektir.  

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.