Bitlis'te uyuşturucu ile mücadele toplantısı gerçekleştirildi

Videoyu Aç Bitlis'te uyuşturucu ile mücadele toplantısı gerçekleştirildi
A
a

Bitlis Valisi Oktay Çağatay başkanlığında Uyuşturucu ile Mücadele toplantısı gerçekleştirildi.


Bitlis Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bitlis Valisi Oktay Çağatay başkanlık ederken, ilgili kurum amirleri ve bazı sivil toplum örgütü temsilciler katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Oktay Çağatay, Türkiye’de uyuşturucu kullanımının dünya ülkelerine nazaran düşük seviyede olduğunu, ancak kullanımın önüne geçmek için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Vali Çağatay, konuşmasında şunları söyledi:

“Devletimizin uyuşturucu konusundaki hassasiyeti bellidir. Memleketteki uyuşturucu meselesi gittikçe çoğalmaya başladı. Türkiye geçiş noktası olması nedeniyle Türkiye’de kullanım oranı da gün geçtikçe artmaya başlıyor. Yeni göreve başlamam nedeniyle Bitlis ile ilgili bilgilerim henüz çok taze. Ancak buradaki rakamlar Türkiye ortalamasının altındadır diye ümit ediyorum. Bitlis’in geçiş güzergâhı olmasından dolayı Emniyet güçleri bakımından da özel bir önemi var. Burada şimdiye kadar neler yaptık? Ne durumdayız? Onları konuşmak üzere toplandık. Katılan tüm kurum amirlerimize teşekkür ediyor, toplantının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Bitlis Valiliği Sağlıklı Yaşam Birimi uzmanları sunum yaptı.

 
Softmedya Yazılım Web Reklamı

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.