Bitlis'te şehit olan 2 asker memleketlerine uğurlandı

Videoyu Aç Bitlis'te şehit olan 2 asker memleketlerine uğurlandı
A
a

Bitlis'in Sehi Ormanları bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan askerlerin naaşı memleketlerine uğurlandı.

Bitlis’in Sehi Ormanları bölgesinde sürdürülen operasyonlar sırasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Jandarma VI. Kademeli Çavuş Eyüp Fidan ve Uzman Çavuş Hasan Kuzu için tören düzenlendi. Törenin ardından şehitlerimiz memleketlerine uğurlandı.

Bitlis ili Merkez ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca icra edilmekte olan “Şehit J.Uzm.Onb. Erhan Bahargülü 2020-37” operasyonu esnasında, (1) JÖH timine 02.05.2020 tarihinde saat 18.50 sıralarında bir gurup BTÖ mensubu tarafından silahlı saldırı gerçekleştirilmesi sonucunda; Bitlis İl Jandarma Komutanlığında görevli 2 jandarma personelimiz şehit oldu, 4 jandarma personelimiz ise yaralandı.

Çatışma bölgesinden kaçan teröristlerin etkisiz hala getirilmesi için hava destekli operasyon başlatılırken, şehit askerlerimiz içinde bugün İl Jandarma Komutanlığında tören düzenlendi. Törene; Vali Oktay Çağatay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, şehit yakınları, kurum müdürleri ile emniyet ve askeri yetkililer katıldı.

Tören, şehitlerimizin Türk Bayrağına sarılı naaşlarının tören alanına getirilmesiyle başladı. Törende, şehitlerimizin özgeçmişleri okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. İl Müftüsü Mehmet Faysal Geylani tarafından dua okunmasının ardından şehitlerimiz, uçakla memleketlerine götürülmek üzere helikopterle Muş’a uğurlandı. Şehit Uzman Jandarma VI. Kademeli Çavuş Eyüp Fidan, Aksaray’da, Şehit Uzman Çavuş Hasan Kuzu ise memleketi Balıkesir’de toprağa verilecek.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.