Bitlis'te Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Bitlis'te Vali Veysel Yurdakul'un başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

A
a

Valilikte düzenlenen toplantıda konuşan Yurdakul, seçimlerin saygı ve hoşgörü ortamında geçmesi gerektiğini söyledi.

Seçim sürecinin kimsenin birbirini üzmeden, kırmadan ve yıpratmadan geçirilmesi gerektiğini belirten Yurdakul, "Nasıl bu masa etrafında toplanıp karşılıklı sohbet edebiliyorsak seçim sonrası da herkes birbirinin yüzüne bakabilmeli ve selam verebilmeli. Gürültü kirliliği yapmadan herkesin hukukuna riayet ederek faaliyetlerin yürütülmesi gerekiyor. Seçimleri huzurlu bir ortamda geçirmemizi ümit ediyorum" dedi.

Vali Yardımcısı Akif Pektaş ise siyasetin daha çok bir uzlaşma platformu olarak görülmesi gerektiğini vurgulayarak, "Farklı düşüncedeki insanlar bir masa etrafında oturarak görüşlerini ve fikirlerini rahatlıkla söyleyebiliyorsa aynı hoşgörünün 30 Mart ve sonrasındaki seçimlerde de artarak devam etmesini diliyoruz" diye konuştu.

Siyasi parti başkanları da seçim sürecini huzur ve hoşgörü içinde, gürültü kirliliğine meydan vermeden geçireceklerini ifade etti.

Toplantıya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Şen, Emniyet Müdür Vekili Halil Dinler ve siyasi parti temsilcileri katıldı.Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.