Bitlis'te Pskiyatrist Doktor Canan Uysal darp edildi

Bitlis'teki sağlık çalışanları, Bitlis Devlet Hastanesinde görevli Pskiyatrist Dr. Canan Uysal'ın muayene yaptığı sırada darp edilmesini kınadı.

Videoyu Aç Bitlis'te Pskiyatrist Doktor Canan Uysal darp edildi
A
a

Bitlis Devlet Hastanesinin acil servisi önünde toplanan sağlık çalışanları, "Sağlıkta şiddete hayır" pankartı açarak,  doktorlara yönelik gerçekleştirilen şiddeti kınadı.

Sağlık-Sen Bitlis Devlet Hastanesi Temsilcisi Erol Öndeş, burada yaptığı açıklamada, ettiği yemine bağlı kalarak hiç bir hasta ve kişi ayırmadan görevini yapan doktorun şiddette uğradığını söyledi.

Bu olayda sadece Uysal'ın değil tüm Bitlislilerin mağdur olduğunu vurgulayan Öndeş, şunları kaydetti:

"Hastanemizde kendi branşında tek olan doktorumuz, aldığı darp sonrası görevini yapamaz duruma gelmiş ve acilen ameliyata alınmıştır. Son zamanlarda sağlıkta sözlü ve fiili saldırılar artmış, hastanemizde yaşanan olaylara bir yenisi daha eklenmiştir. Bu tür olayların sağlıkta yaşanması, buralara sadece hizmet için gelen doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının güzel memleketimizden istifa veya tayin isteyerek gitmelerine sebep olmaktadır."

Öndeş, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Olay hakkında

Bitlis Devlet Hastanesinde görevli Uysal, bir süre önce kendisinden prosedüre uygun olmayan rapor istediğini iddia ettiği Zafer G. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunun üzerine dün Uysal'ın görev yaptığı hastaneye gelen Zafer G, o sırada hastalarını muayene eden doktordan şikayetini geri almasını istemiş, Uysal'ın şikayetinden vazgeçmeyeceğini söylemesi üzerine çıkan kavgada doktorun burnu kırılmış, hastanenin güvenlik görevlilerince polis ekiplerine teslim edilen Zafer G, gözaltına alınmıştı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.