Bitlis'te karla mücadele seferberliği

Videoyu Aç Bitlis'te karla mücadele seferberliği
A
a

Bitlis Belediyesi, dün akşam saatlerinden bu yana etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle karla mücadele seferberliği başlattı.

            Bitlis'te karla mücadele seferberliği 2019
Belediye ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması ve ulaşımın aksamaması için araç trafiği ile yayaların yoğun kullandığı anaartel, mahalle yolları, kaldırımlar ile kent merkezinde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gece gündüz demeden 24 saat esasına göre çalışarak tüm imkanları seferber eden ekipler, yollarda ve kaldırımlarda kar temizlemenin yanı sıra buzlanmalara karşı da tuzlama ve kumlama çalışması yaparak önlemler alıyor.

Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aras, yaptığı açıklamada, karla mücadele ekiplerinin akşam saatlerinde etkisini hızla arttıran kar yağışı nedeniyle kent genelinde kar temizleme, tuzlama ve kumlama çalışmalarını aralıksız yürüttüğünü belirtti.

Trafik güvenliğini tehlikeye sokmamak için ekiplerin, zabıta ekipleri ile koordineli olarak sabaha kadar karla mücadele çalışması yürütüldüğünü  bildiren Aras, "Belediyemizin tüm birimlerini karla mücadele için seferber ettik. Yağışı devam ederken ekiplerimiz de kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar gece gündüz devam ediyor. Ekiplerimiz vardiya sistemiyle özverili çalışıyor. Sıkıntılı olan bölgelerden gelen ihbarlar da anında değerlendirilerek harekete geçilmektedir." ifadelerini kullandı.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.