Bitlis'te 99 düzensiz göçmen ve 6 organizatör yakalandı

Videoyu Aç Bitlis'te 99 düzensiz göçmen ve 6 organizatör yakalandı
A
a

Bitlis'te Jandarma Ekiplerinin yapmış olduğu çeşitli kontrollerde 99 düzensiz göçmen ve 6 organizatör yakalandı

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca göçmen kaçakçılığı yapan şahısların takibi hakkında yürütülen faaliyet kapsamında 13/14 Nisan 2022 tarihleri arasında Jandarma sorumluluğunda bulunan kontrol noktalarında yol kontrol uygulamaları icra edilmiştir.

Yapılan yol kontrol uygulamaları neticesinde; 1 adet şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs (4 Afganistan), 1 adet kamyonet (7 Afganistan), 1 adet minibüs (43 Afganistan), 1 adet otomobil (2 Afganistan) ve yaya olarak (43 Afganistan) yurda yasadışı yollardan girdiği tespit edilen toplam 99 düzensiz göçmen ile birlikte göçmenlere organizatörlük yaptığı anlaşılan 6 şüpheli yakalanmıştır. Göçmenler üzerinde yapılan kontrolde 2 adet sahte pasaport ve 2 adet sahte geçici koruma belgesi ele geçirilmiştir.

Bitlis ve Tatvan Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatıyla göçmenlere organizatörlük yaptığı tespit edilen 6 şüpheli ve şehirlerarası taşımacılık yapan firma hakkında adli işlemler başlatılmıştır.

Yakalanan 99 düzensiz göçmen işlemlerinin ardından Bitlis İl Göç İdaresine teslim edilecektir.

Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile asayiş, huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.