Bitlis'te 69 düzensiz göçmen yakalandı

Bitlis ili çıkışındaki yol kontrol noktasında, dur ihtarına uymayan bir kamyonun içerisinde 69 düzensiz göçmen yakalandı.

Videoyu Aç Bitlis'te 69 düzensiz göçmen yakalandı
A
a

Bitlis Valiliğice yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmada; Bitlis-Baykan karayolunun Bitlis İli çıkışındaki yol kontrol noktasında dur ihtarına uymayan bir kamyon kolluk birimlerince takibe alınmış, kontrol noktasına yaklaşık 2 km uzaklıkta Baykan İlçesi istikametinde durdurulmuştur. Kamyon içerisinde yapılan kontrolde yurda yasadışı yollardan girdiği tespit edilen 69 düzensiz göçmen (39 Afganistan, 24 Bangladeş, 6 Pakistan) ve bu göçmenlere organizatörlük yapan M.G. isimli şüpheli olayda kullandığı araç ile birlikte yakalanmıştır.

Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda gözaltına alınan organizatör M.G. isimli şüpheli hakkında adli işlem başlatılmıştır.

Düzensiz göçmenlere 6458 sayılı kanuna muhalefetten kişi başı 4.350 TL idari para cezası uygulanmış olup, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bitlis İl Göç idaresine teslim edilecektir.

Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile asayiş, huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektirler."

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.