Bitlis Merkezli Operasyon: 14 üniversite öğrencisi tutuklandı

Bitlis ve Muş'ta gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 16 üniversite öğrencisinden 14'ü tutuklandı, 2 öğrenci adli kontrol kapsamında serbest bırakıldı.

Videoyu Aç Bitlis Merkezli Operasyon: 14 üniversite öğrencisi tutuklandı
A
a

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gençlik yapılanmasına yönelik yürütülen kapsamlı ve planlı çalışma sonucu 09 Mayıs'ta Bitlis merkez ve Tatvan ilçesi ile Muş'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 16 öğrencinin gözaltına alındığı anımsatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Çeşitli tarihlerde Bitlis merkez ve ilçelerinde gençlik yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü, örgüte yardım ve yataklık ettiği, örgüt adına düzenlenen eylem ve faaliyetlere katıldığı, örgüt üyesi olduğu, örgüt  propagandası yaptığı ve örgüte eleman temin ettiği tespit edilen, aynı zamanda tamamı Bitlis Eren Üniversitesi öğrencisi olan ve Bitlis Eren Üniversitesi Öğrenci Derneği (BÖDER) adı altında faaliyet gösteren şahıslara yönelik adli makamlardan alınan kararlar doğrultusunda Bitlis merkez, Tatvan ilçemiz ve Muş'ta yapılan eş zamanlı operasyonlarda 16 kişi gözaltına alınmıştı. 11-12 Mayıs tarihlerinde adliye sevk edilen 16 şahıstan 14'ü tutuklandı, 2 şahıs da adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır."


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.