Losev

Bitlis merkezli 4 ilde operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı

Videoyu Aç Bitlis merkezli 4 ilde operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı
A
a

Bitlis merkezli terör operasyonunda 8 kişi gözaltına alındı Bitlis merkezli 4 ilde bölücü terör örgütüne yönelik yapılan eşzamanlı operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; yapılan çalışmalar neticesinde, “Bölücü Terör Örgütüne Üye Olma ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanuna Muhalefet” suçunu işlediği belirlenen 8 şahsa yönelik 04.01.2022 günü Bitlis, İstanbul, Manisa ve Mersin illerinde eş zamanlı olarak operasyon icra edilmiştir.

İcra edilen operasyon sonucu 8 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyon kapsamında yapılan ev ve iş yeri aramalarında; 8 adet akıllı cep telefonu, 8 adet sim kart ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemeler Cumhuriyet Savcılarının talimatıyla muhafaza altına alınmıştır. Gözaltına alınan 8 şüphelinin adli işlemleri devam etmektedir.

Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak,  terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir denildi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.