Bitlis’e havaalanı istiyorum kapmanyası gün geçtikçe büyüyor

Videoyu Aç Bitlis’e havaalanı istiyorum kapmanyası gün geçtikçe büyüyor
A
a

Bitlislilerin sosyal medya üzerinden başlattıkları “Bitlis’e havaalanı istiyorum” kampanyası gün geçtikçe büyüyor.

Sosyal medya ağlarını kullanan Bitlisliler, facebook, twitter, instagram gibi dünyaca takip edilen sosyal ağlarda Bitlis’e havaalanı yapılması için ciddi bir kampanya başlattı. Bitlis’e Havaalanı İstiyorum adı altında oluşturdukları “ #bitlisehavaalanı ” tagı sosyal ağlarda 100 bin kişiye ulaştı. Oluşturulan kamuoyunun ardından imza kampanyası başlatılacağı belirtilen bildirimlerde öncelikle imza kampanyası, toplantılar ve ardında gerekirse konuyu meclise taşıyacakları ile ilgili bilgiler verildi.
 
Yıllardır Bitlis’te tartışmalara neden olan Bitlis Havaalanı projesi en son Başbakan Davutoğlu’nun Bitlis Mitinginde “Bitlis’te havaalanı için etüt çalışmalarına başlıyoruz” sözleri sonrası epeydir gündeme gelmeyen havaalanı, son günlerde sosyal ağlarda oldukça gündeme geldi. Yine sosyal ağlarda yapılan çeşitli açıklamalarda, ilin halen bir otogarı yokken neden bir havaalanı istendiğine bir anlam verilmezken diğer taraftan kalkınmadaki önceliklerden birinin de ile havaalanı yapılması oldu.
 
Eşsiz güzelliklere sahip olan Bitlis’in turizm potansiyelini artırmak ve bölgenin kalkınması için havaalanının Bitlis için çok önemli olduğuna vurgu yapan #bitlisehavalanı tag yöneticileri; gelişmiş bir Bitlis için, dünya mirası Bitlis’e havaalanı istediklerini belirttiler.
 
Kaynak : Bitlis Bülteni13
1000
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
icon
Y.Müh.Necmi Yelkikanat 29 Ocak 2016 16:58

YAŞAMIN ÖZÜ İNSANA HİZMETTİR.Tabi bunun bir sınırı ve koşulları vardır. BİTLİSE HAVA ALANI nin abesle iştigal olduğunu muhtelif parkurda arz ettim. Hava alanı için iniş ve kalkış için geniş düz alana ihtiyaç vardır.Ziyaret- Tatvan arası vadiden oluşmaktadır .Alan için en uygun bölge Muş ovasıdır.Zaten oradada alan inşa edilmiştir.Bitlis için bulunmaz şanstır. Bitlis vadidinin öğle bir potansiyeli varki bunu değerlendirmek özveri ve düşünce ister. Vadi boyunca belirli aralıklarla barajlar oluşturmak,Elektrik enerjisi üretirken,su spor alanları,yamaçlarda mesire alanları ve Tarihi Bitlis evleri inşa ederek turizme açmak en kolay ve mantıkla bağdaşır..Benzeri Almanya-Hollanda sınırında ki kasabayı örnek gösterebilirim. Arz olunur Y.Müh. Necmi Yelkikanat

2 0 Cevap Yaz
Ali gök 29 Ocak 2016 08:56

Beş minare kente havadan kalesini ve güzel tarih kokan manzsralari ve evlerini görmek icin Hava alanı istiyoruz

0 4 Cevap Yaz
Fadil güleş 28 Ocak 2016 21:58

Fadil güleş bitlis Hizanlı hükümet tarafından verilez söz var hava alanı için yapılmasını istiyorum

0 3 Cevap Yaz
yabancı 28 Ocak 2016 00:00

tabi tabi havaalanı yapılsın hatta rahvaya yapılsın... sonra oraya sis çöksün yılın 8 ayı uçak kalkamasın. Otobüs terminaline de ne gerek var ki zaten önemli olan havaalanı. şart yani

1 1 Cevap Yaz
tatvanlı 27 Ocak 2016 21:57

kesinlikle yapılmalı.doğuda havaalanı olmayan sadece bitlis kaldı.bütün illere havaalanı yapıldı. tek sebep tatvan düşmanı v kiler ile v demirözü görüyorum.bütün yatırımları bitlisin sibiryası olan rahvaya gömdüler.sadece tatvan düşmanlığı. havalimanı binlerce insana iş olur aş olur.bu konuda çok ısrarcı olmalıyız.

0 5 Cevap Yaz

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Haber İhbarı

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.